• In the Heights

    ★★★½

  • Bo Burnham: Inside

    ★★★★

  • To All the Boys: Always and Forever

    ★★★½

  • Folklore: The Long Pond Studio Sessions

    ★★★½

  • Clouds

    ★★★

  • Ammonite

    ★★★½

  • Hamilton

    ★★★★

  • Athlete A

    ★★★

  • Dirty Laundry

    ★★★½

  • Blood Rider

    ★★★★

  • The Light Side

    ★★½

  • Becoming

    ★★★★

  • The Half of It

    ★★★½

  • Tiger King: Murder, Mayhem and Madness

    ★★★

  • Neither Hero Nor Traitor

    ★★★½

  • A Quiet Place Part II

    ★★★

  • Onward

    ★★★★½

  • Emma.

    ★★★½

  • To All the Boys: P.S. I Still Love You

    ★★★

  • Road to Roma

  • The Social Dilemma

    ★★★½

  • Crip Camp: A Disability Revolution

    ★★★½

  • Miss Americana

    ★★★½

  • John Mulaney & The Sack Lunch Bunch

    ★★★

  • Star Wars: The Rise of Skywalker

    ★★★★

  • Little Women

    ★★★★★

  • What the F* Is Going On?

    ★★★½

  • Good Riddance

    ★★★★

  • The Knight Before Christmas

    ★★½

  • Bicycle

    ★★★★

  • Frozen II

    ★★★★

  • Route-3

    ★★

  • Knives Out

    ★★★★½

  • A Beautiful Day in the Neighborhood

    ★★★

  • The Laundromat

  • Ema

    ★★★

  • Hair Love

    ★★★★

  • Cru

    ★★½

  • Kinky Boots: The Musical

    ★★★

  • Midsommar

    ★★★½

  • Good Omens

    ★★★★½

  • The Distance Between Us and the Sky

    ★★★½

  • Parasite

    ★★★★½

  • Portrait of a Lady on Fire

    ★★★★½

  • The Sun Is Also a Star

    ★★

  • Rocketman

    ★★★★

  • Someone Great

    ★★½

  • The Perfect Date

    ★★

  • Us

    ★★★★½

  • Pain and Glory

    ★★★★★

  • Dumbo

    ★★★½

  • Booksmart

    ★★★★

  • Perro bomba

    ★★½

  • Honeyland

    ★★★★

  • Rent

  • Knock Down the House

    ★★★★

  • Extremely Wicked, Shockingly Evil and Vile

    ★★★

  • The Boy Who Harnessed the Wind

    ★★★

  • Dumplin'

    ★★★½

  • A Christmas Prince: The Royal Wedding

  • The Princess Switch

  • John Leguizamo's Latin History for Morons

    ★★★½

  • The Nutcracker and the Four Realms

    ★★

  • Guie’dani’s Navel

    ★★★★

  • Two Catalonias

    ★★½

  • Green Book

    ★★★

  • The Hate U Give

    ★★★★

  • Sierra Burgess Is a Loser

    ★½

  • Roma

    ★★★★½

  • Stomping Grounds

    ★★★½

  • To All the Boys I've Loved Before

    ★★★★½

  • Crazy Rich Asians

    ★★★★