dylan has logged 118 entries for films during 2017.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
The Hot Chick

The Hot Chick

2002
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
30
Kingsman: The Golden Circle

Kingsman: The Golden Circle

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
30
Columbus

Columbus

2017
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
29
Daddy's Home

Daddy's Home

2015
×
★½
Read the review Edit this entry  
28
The Snowman

The Snowman

2017
×
★½
Edit this entry  
28
Star Wars: The Last Jedi

Star Wars: The Last Jedi

2017
×
★★★★
Edit this entry  
24
The Greatest Showman

The Greatest Showman

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
23
The Belko Experiment

The Belko Experiment

2016
×
★★★½
Read prior review Edit this entry  
23
Bright

Bright

2017
×
★★½
Edit this entry  
23
The Shape of Water

The Shape of Water

2017
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
23
Pitch Perfect 3

Pitch Perfect 3

2017
×
★★★★★
Edit this entry  
23
The Sweetest Christmas

The Sweetest Christmas

2017
×
★★★
Edit this entry  
22
Snowed Inn Christmas

Snowed Inn Christmas

2017
×
★★★★
Edit this entry  
22
The Foreigner

The Foreigner

2017
×
★★★½
Edit this entry  
19
Star Wars: The Last Jedi

Star Wars: The Last Jedi

2017
×
★★★★
Edit this entry  
14
Star Wars: The Last Jedi

Star Wars: The Last Jedi

2017
×
★★★★
Edit this entry  
12
Amy

Amy

2015
×
★★★★
Edit this entry  
11
Predestination

Predestination

2014
×
★★★
Edit this entry  
09
The Circle

The Circle

2017
×
★★
Edit this entry  
08
A Ghost Story

A Ghost Story

2017
×
★★★
Edit this entry  
02
Home Again

Home Again

2017
×
★★★
Edit this entry  
26
Bushwick

Bushwick

2017
×
★★
Read the review Edit this entry  
26
Wonder Woman

Wonder Woman

2017
×
★★★★★
Edit this entry  
24
Lady Bird

Lady Bird

2017
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
24
Landline

Landline

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
16
Justice League

Justice League

2017
×
★★★
Read the review Edit this entry  
12
Murder on the Orient Express

Murder on the Orient Express

2017
×
★★½
Read the review Edit this entry  
11
Ingrid Goes West

Ingrid Goes West

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
10
While We're Young

While We're Young

2014
×
★★½
Edit this entry  
08
Better Watch Out

Better Watch Out

2016
×
Edit this entry  
08
The Babysitter

The Babysitter

2017
×
★★½
Read the review Edit this entry  
04
The House

The House

2017
×
★★½
Read prior review Edit this entry  
04
A Bad Moms Christmas

A Bad Moms Christmas

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
02
Thor: Ragnarok

Thor: Ragnarok

2017
×
★★★½
Edit this entry  
28
Jigsaw

Jigsaw

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
23
Only the Brave

Only the Brave

2017
×
★★★★
Edit this entry  
21
The Layover

The Layover

2017
×
★★
Edit this entry  
13
Happy Death Day

Happy Death Day

2017
×
★★★½
Read prior review Edit this entry  
07
Girls Trip

Girls Trip

2017
×
★★★★
Edit this entry  
30
Gerald's Game

Gerald's Game

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
28
The Lost City of Z

The Lost City of Z

2016
×
★★★
Edit this entry  
22
The Hitman's Bodyguard

The Hitman's Bodyguard

2017
×
★★
Edit this entry  
21
Kingsman: The Golden Circle

Kingsman: The Golden Circle

2017
×
★★½
Read the review Edit this entry  
16
The Hero

The Hero

2017
×
★★★½
Edit this entry  
15
mother!

mother!

2017
×
★★★
Read the review Edit this entry  
14
American Assassin

American Assassin

2017
×
★★½
Edit this entry  
14
Café Society

Café Society

2016
×
★★
Read the review Edit this entry  
13
Learning to Drive

Learning to Drive

2014
×
★★★
Edit this entry  
13
Lila & Eve

Lila & Eve

2015
×
★★½
Edit this entry  
08
It

It

2017
×
★★★
Read the review Edit this entry