Sort by

dylan has logged 159 entries for films during 2021.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
27
2 Hearts

2 Hearts

2020
×
★★★
Edit this entry  
26
Venom: Let There Be Carnage

Venom: Let There Be Carnage

2021
×
★★½
Edit this entry  
26
The Matrix Resurrections

The Matrix Resurrections

2021
×
★★★
Edit this entry  
25
Resident Evil: Welcome to Raccoon City

Resident Evil: Welcome to Raccoon City

2021
×
★★½
Edit this entry  
25
Black Christmas

Black Christmas

2006
×
★★½
Edit this entry  
21
For a Good Time, Call...

For a Good Time, Call...

2012
×
★★★½
Edit this entry  
19
Home Alone 2: Lost in New York

Home Alone 2: Lost in New York

1992
×
★★★★★
Edit this entry  
19
Home Alone

Home Alone

1990
×
★★★★★
Edit this entry  
19
A Christmas Proposal

A Christmas Proposal

2021
×
★★★
Edit this entry  
19
Love Hard

Love Hard

2021
×
★★★
Edit this entry  
18
The Family Stone

The Family Stone

2005
×
★★★½
Edit this entry  
18
Just Friends

Just Friends

2005
×
★★★½
Edit this entry  
18
8-Bit Christmas

8-Bit Christmas

2021
×
★★
Edit this entry  
18
The Holiday

The Holiday

2006
×
★★★★
Edit this entry  
12
The Housewives of the North Pole

The Housewives of the North Pole

2021
×
★★★
Edit this entry  
12
Single All the Way

Single All the Way

2021
×
★★★½
Edit this entry  
11
How to Be Single

How to Be Single

2016
×
★★★½
Read prior review Edit this entry  
04
Untitled Horror Movie

Untitled Horror Movie

2021
×
★★
Edit this entry  
04
Zoey's Extraordinary Christmas

Zoey's Extraordinary Christmas

2021
×
★★★★
Edit this entry  
03
Don't Breathe 2

Don't Breathe 2

2021
×
★★
Edit this entry  
03
Don't Breathe

Don't Breathe

2016
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
26
tick, tick...BOOM!

tick, tick...BOOM!

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
19
No Time to Die

No Time to Die

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
12
Red Notice

Red Notice

2021
×
★★
Read the review Edit this entry  
12
Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings

Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings

2021
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
12
All Too Well: The Short Film

All Too Well: The Short Film

2021
×
★★★★★
Edit this entry  
07
Eternals

Eternals

2021
×
★★★½
Edit this entry  
31
Hypnotic

Hypnotic

2021
×
★★
Edit this entry  
31
Army of Thieves

Army of Thieves

2021
×
★★½
Read the review Edit this entry  
30
Paranormal Activity: Next of Kin

Paranormal Activity: Next of Kin

2021
×
★★
Read the review Edit this entry  
23
V/H/S/94

V/H/S/94

2021
×
★★★
Edit this entry  
23
Old

Old

2021
×
★★
Edit this entry  
22
Dune

Dune

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
15
Halloween Kills

Halloween Kills

2021
×
★★
Edit this entry  
15
Halloween

Halloween

2018
×
★★★½
Read prior review Edit this entry  
10
If I Can't Have Love, I Want Power

If I Can't Have Love, I Want Power

2021
×
★★★½
Edit this entry  
08
Till Death

Till Death

2021
×
★★★
Edit this entry  
05
The Lost Daughter

The Lost Daughter

2021
×
★★★½
Edit this entry  
03
Life As We Know It

Life As We Know It

2010
×
★★★★
Edit this entry  
02
The Guilty

The Guilty

2021
×
★★½
Edit this entry  
18
Jennifer's Body

Jennifer's Body

2009
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
18
The Unholy

The Unholy

2021
×
Read the review Edit this entry  
18
Sweet Girl

Sweet Girl

2021
×
★★½
Read the review Edit this entry  
18
Vacation Friends

Vacation Friends

2021
×
★★
Read the review Edit this entry  
17
Kate

Kate

2021
×
★★★½
Edit this entry  
17
Inception

Inception

2010
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
10
Malignant

Malignant

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
06
2012

2012

2009
×
★★★½
Edit this entry  
06
San Andreas

San Andreas

2015
×
★★★
Edit this entry  
06
The Day After Tomorrow

The Day After Tomorrow

2004
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry