Sort by
Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
26
Antlers

Antlers

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
25
The Empty Man

The Empty Man

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
20
Spiral: From the Book of Saw

Spiral: From the Book of Saw

2021
×
½
Read the review Edit this entry  
16
Jojo Rabbit

Jojo Rabbit

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
14
The Life Aquatic with Steve Zissou

The Life Aquatic with Steve Zissou

2004
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
13
Two Weeks Notice

Two Weeks Notice

2002
×
★★½
Read the review Edit this entry  
13
WALL·E

WALL·E

2008
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
12
The Darjeeling Limited

The Darjeeling Limited

2007
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
12
Pirates of the Caribbean: At World's End

Pirates of the Caribbean: At World's End

2007
×
★★★
Read the review Edit this entry  
11
Nobody

Nobody

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
10
Aladdin

Aladdin

2019
×
Read the review Edit this entry  
10
Evil Dead Rise

Evil Dead Rise

2023
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
10
Bo Burnham: The Inside Outtakes

Bo Burnham: The Inside Outtakes

2022
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
09
Evil Dead II

Evil Dead II

1987
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
08
The Evil Dead

The Evil Dead

1981
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
08
House

House

1977
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
06
Peter Pan & Wendy

Peter Pan & Wendy

2023
×
★★½
Read the review Edit this entry  
05
Guardians of the Galaxy Vol. 3

Guardians of the Galaxy Vol. 3

2023
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
20
Pirates of the Caribbean: Dead Man's Chest

Pirates of the Caribbean: Dead Man's Chest

2006
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
16
Bo Burnham: Inside

Bo Burnham: Inside

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
12
Ready or Not

Ready or Not

2019
×
★★½
Read the review Edit this entry  
09
C'mon C'mon

C'mon C'mon

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
08
Midnight Mass

Midnight Mass

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
05
Life of Brian

Life of Brian

1979
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
31
Titane

Titane

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
30
The Celebration

The Celebration

1998
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
29
Midnight Mass

Midnight Mass

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Old

Old

2021
×
★½
Read the review Edit this entry  
27
The Humans

The Humans

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
26
John Wick: Chapter 4

John Wick: Chapter 4

2023
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
26
John Wick: Chapter 3 - Parabellum

John Wick: Chapter 3 - Parabellum

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
26
Bo Burnham: Inside

Bo Burnham: Inside

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
25
We're All Going to the World's Fair

We're All Going to the World's Fair

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
23
The Gentlemen

The Gentlemen

2019
×
★★
Read the review Edit this entry  
22
Pink Floyd: The Wall

Pink Floyd: The Wall

1982
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
22
Kimi

Kimi

2022
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
22
Call Me by Your Name

Call Me by Your Name

2017
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
21
I Am Love

I Am Love

2009
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
21
After the Rehearsal

After the Rehearsal

1984
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
20
From the Life of the Marionettes

From the Life of the Marionettes

1980
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
20
The Unbearable Weight of Massive Talent

The Unbearable Weight of Massive Talent

2022
×
★★½
Read the review Edit this entry  
20
Fanny and Alexander

Fanny and Alexander

1984
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
18
Fårö Document 1979

Fårö Document 1979

1979
×
★★½
Read the review Edit this entry  
17
Autumn Sonata

Autumn Sonata

1978
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
17
Fårö Document

Fårö Document

1970
×
★★½
Read the review Edit this entry  
16
Cries and Whispers

Cries and Whispers

1972
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
15
Black Dynamite

Black Dynamite

2009
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
14
They Live

They Live

1988
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
13
Enter the Void

Enter the Void

2009
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
13
Mulholland Drive

Mulholland Drive

2001
×
★★★★½
Read the review Edit this entry