• The Matrix Resurrections

    ★★★★½

  • Don't Look Up

    ★★★★

  • Nightmare Alley

    ★★★½

  • West Side Story

    ★★★½

  • Licorice Pizza

    ★★★★½

  • 14 Peaks: Nothing Is Impossible

    ★★★

  • No Time to Die

    ★★★½

  • The Tragedy of Macbeth

    ★★

  • The Last Duel

    ★★★★½

  • Spencer

    ★★★★½

  • Dune

    ★★★★½

  • Belfast

    ★★★

  • The Hand of God

    ★★½

  • The Power of the Dog

    ★★★★½

  • C'mon C'mon

    ★★★★★

  • King Richard

    ★★★★

  • The Card Counter

    ★★★½

  • The Green Knight

    ★★★

  • Woodstock 99: Peace, Love, and Rage

    ★★★½

  • Old

    ★★

  • Pig

    ★★★½

  • Red Rocket

    ★★★★

  • A Hero

    ★★★★

  • Lamb

    ★★★½

  • Titane

    ★★★★★

  • Bergman Island

    ★★★★

  • The French Dispatch

    ★★★½

  • Drive My Car

    ★★★★

  • Stillwater

    ★★★★

  • Val

    ★★★½

  • The Velvet Underground

    ★★★★

  • Annette

    ★★★★

  • No Sudden Move

    ★★★½

  • The Beta Test

    ★★★★

  • In the Heights

    ★★★

  • Bo Burnham: Inside

  • Finding You

    ★★

  • The Mitchells vs. The Machines

    ★★★★

  • Petite Maman

  • Framing Britney Spears

    ★★★½

  • Judas and the Black Messiah

    ★★★★

  • Censor

    ★★½

  • Ma Rainey's Black Bottom

    ★★★

  • Riders of Justice

    ★★★★

  • Mank

    ★★★★½

  • Borat Subsequent Moviefilm

    ★★★½

  • The Empty Man

    ★★★

  • Soul

    ★★★★★

  • Zappa

    ★★★★

  • The Wolf of Snow Hollow

    ★★★★

  • Run

    ★½

  • Red, White and Blue

    ★★★

  • Mangrove

    ★★★★½

  • The Trial of the Chicago 7

    ★★★½

  • On the Rocks

    ★★★

  • Lovers Rock

    ★★★½

  • Another Round

    ★★★★

  • Wolfwalkers

    ★★★★

  • Nomadland

    ★★★★½

  • The Devil All the Time

    ★★

  • New Order

    ★★★½

  • Unpregnant

    ★★

  • Quo vadis, Aida?

    ★★★★★

  • I'm Thinking of Ending Things

    ★★★★

  • Athlete A

    ★★★★

  • Da 5 Bloods

    ★★★

  • Shiva Baby

    ★★★½

  • The Way Back

    ★★★★

  • The Invisible Man

    ★★★

  • Onward

    ★★★★

  • Nine Days

    ★★½

  • The Killing of Two Lovers

    ★★★★½