• To All the Boys: Always and Forever

  • Soul

    ★★★★½

  • American Murder: The Family Next Door

    ★★★½

  • The Kissing Booth 2

  • Hamilton

    ★★★★

  • Pete Davidson: Alive from New York

    ★★★★

  • Birds of Prey (and the Fantabulous Emancipation of One Harley Quinn)

    ★★★★½

  • Little Women

    ★★★★★

  • Frozen II

    ★★★★

  • Uncut Gems

    ★★★★½

  • Spider-Man: Far from Home

    ★★★★★

  • Midsommar

    ★★★★½

  • Toy Story 4

    ★★★★★

  • The Lonely Island Presents: The Unauthorized Bash Brothers Experience

    ★★★

  • Parasite

    ★★★★★

  • Portrait of a Lady on Fire

    ★★★★★

  • Avengers: Endgame

    ★★★★

  • Booksmart

    ★★★★★

  • Captain Marvel

    ★★★★

  • Extremely Wicked, Shockingly Evil and Vile

    ★★★

  • The Farewell

    ★★★★

  • Escape Room

    ★½

  • Black Mirror: Bandersnatch

    ★★★★

  • Spider-Man: Into the Spider-Verse

    ★★★★★

  • Trevor Noah: Son of Patricia

    ★★★★★

  • Bird Box

    ★★★★

  • Ralph Breaks the Internet

    ★★★★

  • Bohemian Rhapsody

    ★★

  • The Perfection

    ★★½

  • Slice

    ★★

  • mid90s

    ★★★★★

  • Ben Is Back

    ★★★

  • Beautiful Boy

    ★★★½

  • Sierra Burgess Is a Loser

  • The Nun

    ★★★

  • Suspiria

    ★★★★½

  • Boy Erased

    ★★★★

  • A Star Is Born

    ★★★½

  • The Favourite

    ★★★★

  • To All the Boys I've Loved Before

    ★★★★

  • Crazy Rich Asians

    ★★★★½

  • Cam

    ★★★

  • Mamma Mia! Here We Go Again

    ★★★★★

  • Ant-Man and the Wasp

    ★★★★★

  • In My Room

    ★★½

  • BlacKkKlansman

    ★★★★★

  • Happy as Lazzaro

    ★★★★½

  • Unfriended: Dark Web

    ★★★★★

  • Isle of Dogs

    ★★★★★

  • Annihilation

    ★★★★

  • Black Panther

    ★★★★½

  • The Miseducation of Cameron Post

    ★★★★½

  • Hereditary

    ★★★★★

  • Skate Kitchen

    ★★★★½

  • Sorry to Bother You

    ★★★★★

  • Eighth Grade

    ★★★★½

  • Searching

    ★★★★★

  • Maze Runner: The Death Cure

    ★★★★★

  • Black Mirror: Hang the DJ

    ★★★★

  • Jigsaw

    ★★★

  • Lady Bird

    ★★★★★

  • Dunkirk

    ★★★★½

  • Baby Driver

    ★★★★½

  • Kong: Skull Island

    ★★★½

  • Call Me by Your Name

    ★★★★★

  • Thoroughbreds

    ★★★★★

  • Black Mirror: Shut Up and Dance

    ★★★★★

  • 20th Century Women

    ★★★★★

  • The Edge of Seventeen

    ★★★★★

  • Moonlight

    ★★★★★

  • Ordinary People

    ★★★

  • Your Name.

    ★★★★