alyanna has logged 58 entries for films during 2018.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
29
Black Mirror: Bandersnatch

Black Mirror: Bandersnatch

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Sorry to Bother You

Sorry to Bother You

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Bird Box

Bird Box

2018
×
★★★★
Edit this entry  
09
Trevor Noah: Son of Patricia

Trevor Noah: Son of Patricia

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
07
Ben Is Back

Ben Is Back

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
06
Cam

Cam

2018
×
★★★½
Edit this entry  
01
Empire Records

Empire Records

1995
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
01
Happy as Lazzaro

Happy as Lazzaro

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
17
An Education

An Education

2009
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
17
The Miseducation of Cameron Post

The Miseducation of Cameron Post

2018
×
★★★★½
Edit this entry  
26
mid90s

mid90s

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
26
A Star Is Born

A Star Is Born

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
25
In the Mood for Love

In the Mood for Love

2000
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Boy Erased

Boy Erased

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
18
Maze Runner: The Death Cure

Maze Runner: The Death Cure

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
16
Suspiria

Suspiria

1977
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
15
Searching

Searching

2018
×
★★★★★
Edit this entry  
12
Beautiful Boy

Beautiful Boy

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
08
Unfriended: Dark Web

Unfriended: Dark Web

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
06
Happy as Lazzaro

Happy as Lazzaro

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
05
Corpse Bride

Corpse Bride

2005
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
29
In My Room

In My Room

2018
×
★★½
Edit this entry  
25
The Witch

The Witch

2015
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
24
John Mulaney: New in Town

John Mulaney: New in Town

2012
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
23
John Mulaney: The Comeback Kid

John Mulaney: The Comeback Kid

2015
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
13
Slice

Slice

2018
×
★★
Edit this entry  
11
The Nun

The Nun

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
11
Crazy Rich Asians

Crazy Rich Asians

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
11
Ex Machina

Ex Machina

2014
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
09
Heathers

Heathers

1989
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
08
Before Midnight

Before Midnight

2013
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
07
Before Sunset

Before Sunset

2004
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
06
Before Sunrise

Before Sunrise

1995
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
03
Frances Ha

Frances Ha

2012
×
★★★★
Edit this entry  
01
Kill Bill: Vol. 2

Kill Bill: Vol. 2

2004
×
★★★★★
Edit this entry  
30
Kill Bill: Vol. 1

Kill Bill: Vol. 1

2003
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
26
To All the Boys I've Loved Before

To All the Boys I've Loved Before

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Life After Beth

Life After Beth

2014
×
★★★
Read the review Edit this entry  
23
Hereditary

Hereditary

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
20
The Dark Knight

The Dark Knight

2008
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
19
Eternal Sunshine of the Spotless Mind

Eternal Sunshine of the Spotless Mind

2004
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
19
To All the Boys I've Loved Before

To All the Boys I've Loved Before

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
17
To All the Boys I've Loved Before

To All the Boys I've Loved Before

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
17
Room

Room

2015
×
★★★★½
Edit this entry  
17
To All the Boys I've Loved Before

To All the Boys I've Loved Before

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
15
Black Mirror: Hang the DJ

Black Mirror: Hang the DJ

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
12
Skate Kitchen

Skate Kitchen

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
10
BlacKkKlansman

BlacKkKlansman

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
09
Paterson

Paterson

2016
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
06
Running on Empty

Running on Empty

1988
×
★★★★★
Read the review Edit this entry