Sort by

Jordana has logged 273 entries for films during 2021.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
24
The Amazing Spider-Man

The Amazing Spider-Man

2012
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
22
Spider-Man

Spider-Man

2002
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
21
Spider-Man: No Way Home

Spider-Man: No Way Home

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
19
West Side Story

West Side Story

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
17
Spider-Man: No Way Home

Spider-Man: No Way Home

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
14
Dear Evan Hansen

Dear Evan Hansen

2021
×
Read the review Edit this entry  
13
Bad Luck Banging or Loony Porn

Bad Luck Banging or Loony Porn

2021
×
Edit this entry  
12
Under Siege

Under Siege

1992
×
Edit this entry  
05
Titane

Titane

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
04
Mad Max 2

Mad Max 2

1981
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
03
Jonas Brothers Family Roast

Jonas Brothers Family Roast

2021
×
Read the review Edit this entry  
03
Scott Pilgrim vs. the World

Scott Pilgrim vs. the World

2010
×
★★½
Read the review Edit this entry  
02
L.A. Story

L.A. Story

1991
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
30
Venom: Let There Be Carnage

Venom: Let There Be Carnage

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
23
Mad Max

Mad Max

1979
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
22
No Time to Die

No Time to Die

2021
×
★★★½
Edit this entry  
21
The Show Must Go On: The Queen + Adam Lambert Story

The Show Must Go On: The Queen + Adam Lambert Story

2019
×
Read the review Edit this entry  
17
All Too Well: The Short Film

All Too Well: The Short Film

2021
×
Read the review Edit this entry  
15
Eternals

Eternals

2021
×
★★★
Edit this entry  
03
Final Destination 3

Final Destination 3

2006
×
★★★
Edit this entry  
02
Final Destination 2

Final Destination 2

2003
×
★★★
Edit this entry  
29
Halloween

Halloween

1978
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
28
Halloween Kills

Halloween Kills

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
27
Saw IV

Saw IV

2007
×
★★★
Read the review Edit this entry  
26
Nitram

Nitram

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
25
Saw III

Saw III

2006
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
25
The Guilty

The Guilty

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
22
Malignant

Malignant

2021
×
★★★★
Edit this entry  
17
She's All That

She's All That

1999
×
★★★
Read the review Edit this entry  
17
Final Destination

Final Destination

2000
×
★★★★
Edit this entry  
17
The Kid

The Kid

2000
×
★★★
Read the review Edit this entry  
17
Cheaper by the Dozen 2

Cheaper by the Dozen 2

2005
×
★★★
Read the review Edit this entry  
16
Big Trouble in Little China

Big Trouble in Little China

1986
×
★★★★
Edit this entry  
16
Cheaper by the Dozen

Cheaper by the Dozen

2003
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
16
Freaky Friday

Freaky Friday

2003
×
★★★
Read the review Edit this entry  
16
What Lies Beneath

What Lies Beneath

2000
×
★★★
Edit this entry  
16
Working Girl

Working Girl

1988
×
★★½
Read the review Edit this entry  
15
The Proposal

The Proposal

2009
×
★★★
Edit this entry  
15
Twister

Twister

1996
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
10
The Killing of Two Lovers

The Killing of Two Lovers

2020
×
★★★½
Edit this entry  
06
Harry Potter and the Goblet of Fire

Harry Potter and the Goblet of Fire

2005
×
★★★
Read the review Edit this entry  
06
Dead Again

Dead Again

1991
×
★★★
Read the review Edit this entry  
05
Tweety's High Flying Adventure

Tweety's High Flying Adventure

2000
×
★★½
Read the review Edit this entry  
04
Beetlejuice

Beetlejuice

1988
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
02
Sinister

Sinister

2012
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
01
Silver Linings Playbook

Silver Linings Playbook

2012
×
★★★
Edit this entry  
30
Scooby-Doo! and the Reluctant Werewolf

Scooby-Doo! and the Reluctant Werewolf

1988
×
★★½
Read the review Edit this entry  
28
The Thing

The Thing

1982
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
25
Coming Home in the Dark

Coming Home in the Dark

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
24
Scooby-Doo on Zombie Island

Scooby-Doo on Zombie Island

1998
×
★★★★
Read the review Edit this entry