MichaelEternity has logged 27 entries for films during September 2015.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
29
Thunderball

Thunderball

1965
×
★★½
Read the review Edit this entry  
29
The Age of Adaline

The Age of Adaline

2015
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
29
This Night I'll Possess Your Corpse

This Night I'll Possess Your Corpse

1967
×
★★
Read the review Edit this entry  
26
The House on Sorority Row

The House on Sorority Row

1982
×
★★½
Read the review Edit this entry  
25
Housebound

Housebound

2014
×
★★
Read the review Edit this entry  
23
The Mole People

The Mole People

1956
×
★★
Read the review Edit this entry  
22
Love & Mercy

Love & Mercy

2014
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
21
Magnolia

Magnolia

1999
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
21
Anastasia

Anastasia

1997
×
★★★
Read the review Edit this entry  
17
The Forest

The Forest

1982
×
½
Read the review Edit this entry  
16
Oz the Great and Powerful

Oz the Great and Powerful

2013
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
16
Kagemusha

Kagemusha

1980
×
★★★
Read the review Edit this entry  
15
The Overnight

The Overnight

2015
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
14
The D Train

The D Train

2015
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
13
Tarantula

Tarantula

1955
×
★★½
Read the review Edit this entry  
12
The Girl of the Golden West

The Girl of the Golden West

1938
×
★★★
Read the review Edit this entry  
12
Grabbers

Grabbers

2012
×
★★★
Read the review Edit this entry  
11
Frankenstein's Army

Frankenstein's Army

2013
×
★★★
Read the review Edit this entry  
10
Cub

Cub

2014
×
★★½
Read the review Edit this entry  
08
Fletch Lives

Fletch Lives

1989
×
★★½
Read the review Edit this entry  
08
Shocker

Shocker

1989
×
★★½
Read the review Edit this entry  
08
Deadly Friend

Deadly Friend

1986
×
Read the review Edit this entry  
06
Deadly Blessing

Deadly Blessing

1981
×
★★
Read the review Edit this entry  
04
Danny Collins

Danny Collins

2015
×
★★★½
Edit this entry  
03
Rites of Spring

Rites of Spring

2011
×
½
Read the review Edit this entry  
02
Body Bags

Body Bags

1993
×
★½
Read the review Edit this entry  
01
Gates of Heaven

Gates of Heaven

1978
×
★★★½
Read the review Edit this entry