MichaelEternity has logged 33 entries for films during January 2019.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
Donkey Skin

Donkey Skin

1970
×
★★½
Edit this entry  
31
First Man

First Man

2018
×
★★★½
Edit this entry  
31
UFOria

UFOria

1981
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
30
The Swimmer

The Swimmer

1968
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
28
Serenity

Serenity

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
27
The Man from Earth

The Man from Earth

2007
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
26
Who Is Cletis Tout?

Who Is Cletis Tout?

2001
×
★½
Read the review Edit this entry  
24
Belladonna of Sadness

Belladonna of Sadness

1973
×
★★★
Read the review Edit this entry  
23
Aquaman

Aquaman

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
22
The Hateful Eight

The Hateful Eight

2015
×
★★★★½
Read prior review Edit this entry  
22
Solo: A Star Wars Story

Solo: A Star Wars Story

2018
×
★★★
Read prior review Edit this entry  
22
To Sleep with Anger

To Sleep with Anger

1990
×
★★★½
Edit this entry  
21
Paperhouse

Paperhouse

1988
×
★★★
Edit this entry  
20
Avengers: Infinity War

Avengers: Infinity War

2018
×
★★★★½
Edit this entry  
20
Road to Utopia

Road to Utopia

1946
×
★★★
Edit this entry  
19
God Told Me To

God Told Me To

1976
×
★★½
Edit this entry  
18
The Big Fix

The Big Fix

1978
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
18
Glass

Glass

2019
×
★★
Read the review Edit this entry  
16
Revenge of the Ninja

Revenge of the Ninja

1983
×
★★
Read the review Edit this entry  
15
Four Lions

Four Lions

2010
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
13
The Old Man & the Gun

The Old Man & the Gun

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
13
The Last Laugh

The Last Laugh

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
10
Blue Thunder

Blue Thunder

1983
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
10
Targets

Targets

1968
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
08
White Boy Rick

White Boy Rick

2018
×
★★
Read the review Edit this entry  
08
mid90s

mid90s

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
08
Wildlife

Wildlife

2018
×
★★½
Read the review Edit this entry  
07
The Machinist

The Machinist

2004
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
05
Swimming to Cambodia

Swimming to Cambodia

1987
×
★★★
Read the review Edit this entry  
04
Beautiful Boy

Beautiful Boy

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
03
Leap of Faith

Leap of Faith

1992
×
★★★★½
Edit this entry  
01
The Iceman

The Iceman

2012
×
★★★
Read the review Edit this entry  
01
Vice

Vice

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry