Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
27
I'm Your Man

I'm Your Man

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
25
Spider-Man

Spider-Man

2002
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
23
King Richard

King Richard

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
23
Jonas Brothers Family Roast

Jonas Brothers Family Roast

2021
×
Read the review Edit this entry  
22
Malfunction: The Dressing Down of Janet Jackson

Malfunction: The Dressing Down of Janet Jackson

2021
×
Edit this entry  
21
Jackie

Jackie

2016
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
21
Jagged

Jagged

2021
×
★★★
Edit this entry  
20
Michael Che: Shame the Devil

Michael Che: Shame the Devil

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
20
tick, tick...BOOM!

tick, tick...BOOM!

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
19
C'mon C'mon

C'mon C'mon

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
13
The Simpsons in Plusaversary

The Simpsons in Plusaversary

2021
×
Edit this entry  
12
Red Notice

Red Notice

2021
×
½
Read the review Edit this entry  
12
All Too Well: The Short Film

All Too Well: The Short Film

2021
×
Read the review Edit this entry  
11
Spencer

Spencer

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
04
Eternals

Eternals

2021
×
Read the review Edit this entry  
03
The Harder They Fall

The Harder They Fall

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
29
Antlers

Antlers

2021
×
★★
Read the review Edit this entry  
28
Last Night in Soho

Last Night in Soho

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
23
The French Dispatch

The French Dispatch

2021
×
★½
Read the review Edit this entry  
22
Dune

Dune

2021
×
★★½
Read the review Edit this entry  
16
The Last Duel

The Last Duel

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
14
Halloween Kills

Halloween Kills

2021
×
Read the review Edit this entry  
10
The Black Phone

The Black Phone

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
09
Justin Bieber: Our World

Justin Bieber: Our World

2021
×
Read the review Edit this entry  
08
The Spy Who Dumped Me

The Spy Who Dumped Me

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
08
No Time to Die

No Time to Die

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
07
Lamb

Lamb

2021
×
½
Read the review Edit this entry  
06
Holes

Holes

2003
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
05
Spectre

Spectre

2015
×
Read the review Edit this entry  
03
Skyfall

Skyfall

2012
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
02
Quantum of Solace

Quantum of Solace

2008
×
★★
Read the review Edit this entry  
01
Titane

Titane

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
01
The Guilty

The Guilty

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
30
Venom: Let There Be Carnage

Venom: Let There Be Carnage

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
29
Casino Royale

Casino Royale

2006
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
28
Squid Game

Squid Game

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
26
Mass

Mass

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Dear Evan Hansen

Dear Evan Hansen

2021
×
½
Read the review Edit this entry  
20
Best Sellers

Best Sellers

2021
×
★★
Read the review Edit this entry  
19
Prisoners of the Ghostland

Prisoners of the Ghostland

2021
×
Read the review Edit this entry  
19
Society

Society

1989
×
★★★
Read the review Edit this entry  
18
Cry Macho

Cry Macho

2021
×
★★½
Read the review Edit this entry  
16
Copshop

Copshop

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
11
Kate

Kate

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
11
The Card Counter

The Card Counter

2021
×
★½
Read the review Edit this entry  
11
Malignant

Malignant

2021
×
★★
Read the review Edit this entry  
09
The Matrix

The Matrix

1999
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
06
Over the Garden Wall

Over the Garden Wall

2014
×
★★★½
Edit this entry  
06
Worth

Worth

2020
×
Read the review Edit this entry  
04
Crouching Tiger, Hidden Dragon

Crouching Tiger, Hidden Dragon

2000
×
★★★½
Edit this entry