The King of Burbank has logged 307 entries for films during 2018.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
28
Holmes & Watson

Holmes & Watson

2018
×
Read the review Edit this entry  
28
Black Mirror: Bandersnatch

Black Mirror: Bandersnatch

2018
×
★★½
Read the review Edit this entry  
26
Life Itself

Life Itself

2018
×
Read the review Edit this entry  
26
Poseidon

Poseidon

2006
×
★★½
Read the review Edit this entry  
26
Bird Box

Bird Box

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
25
Vice

Vice

2018
×
★★½
Read the review Edit this entry  
25
The Night Before

The Night Before

2015
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Aquaman

Aquaman

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
21
Mary Poppins Returns

Mary Poppins Returns

2018
×
★★½
Read the review Edit this entry  
20
Bumblebee

Bumblebee

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
18
Ellen DeGeneres: Relatable

Ellen DeGeneres: Relatable

2018
×
★★★½
Edit this entry  
18
Spider-Man: Into the Spider-Verse

Spider-Man: Into the Spider-Verse

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
18
Twilight

Twilight

2008
×
★½
Read the review Edit this entry  
17
Elf

Elf

2003
×
★★★★
Edit this entry  
17
The Mule

The Mule

2018
×
Read the review Edit this entry  
16
Spider-Man: Into the Spider-Verse

Spider-Man: Into the Spider-Verse

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
16
If Beale Street Could Talk

If Beale Street Could Talk

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
15
Roma

Roma

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
14
A Christmas Prince: The Royal Wedding

A Christmas Prince: The Royal Wedding

2018
×
Read the review Edit this entry  
14
A Christmas Prince

A Christmas Prince

2017
×
Read the review Edit this entry  
13
Ben Is Back

Ben Is Back

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
13
Vox Lux

Vox Lux

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
12
At Eternity's Gate

At Eternity's Gate

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
07
Mowgli: Legend of the Jungle

Mowgli: Legend of the Jungle

2018
×
★★
Read the review Edit this entry  
06
Baywatch

Baywatch

2017
×
½
Read the review Edit this entry  
05
The Night Comes for Us

The Night Comes for Us

2018
×
Read the review Edit this entry  
05
Mary Poppins

Mary Poppins

1964
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
05
Click

Click

2006
×
★★★
Read prior review Edit this entry  
04
Eighth Grade

Eighth Grade

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
04
Bāhubali: The Beginning

Bāhubali: The Beginning

2015
×
Edit this entry  
02
Liar Liar

Liar Liar

1997
×
★★★½
Edit this entry  
01
Widows

Widows

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
01
Don't Worry, He Won't Get Far on Foot

Don't Worry, He Won't Get Far on Foot

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
30
Anna and the Apocalypse

Anna and the Apocalypse

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
26
Sorry to Bother You

Sorry to Bother You

2018
×
★★★★½
Read prior review Edit this entry  
26
Crazy Rich Asians

Crazy Rich Asians

2018
×
★★★★½
Read prior review Edit this entry  
25
Baby Driver

Baby Driver

2017
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
25
Trevor Noah: Son of Patricia

Trevor Noah: Son of Patricia

2018
×
★★★★
Edit this entry  
25
Love, Simon

Love, Simon

2018
×
★★★½
Read prior review Edit this entry  
24
Creed II

Creed II

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
24
Ralph Breaks the Internet

Ralph Breaks the Internet

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
23
The Favourite

The Favourite

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Robin Hood

Robin Hood

2018
×
★★½
Read the review Edit this entry  
20
Green Book

Green Book

2018
×
★★★½
Edit this entry  
19
Instant Family

Instant Family

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
18
Instant Family

Instant Family

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
18
Bring It On

Bring It On

2000
×
★★½
Read the review Edit this entry  
18
Garden State

Garden State

2004
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
16
The Ballad of Buster Scruggs

The Ballad of Buster Scruggs

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
14
The Girl in the Spider's Web

The Girl in the Spider's Web

2018
×
Read the review Edit this entry