The King of Burbank has logged 35 entries for films during February 2018.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
27
Mildred Pierce

Mildred Pierce

1945
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
26
Jim & Andy: The Great Beyond

Jim & Andy: The Great Beyond

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
25
Mute

Mute

2018
×
★½
Read the review Edit this entry  
23
Game Night

Game Night

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
22
Annihilation

Annihilation

2018
×
★★
Read the review Edit this entry  
21
Home Shopper

Home Shopper

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
21
Great Choice

Great Choice

2017
×
★★★½
Edit this entry  
21
For Nonna Anna

For Nonna Anna

2017
×
★★★
Edit this entry  
21
Fauve

Fauve

2018
×
★★★★
Edit this entry  
21
End of the Line

End of the Line

2018
×
★★★½
Edit this entry  
21
Don't Be a Hero

Don't Be a Hero

2018
×
★½
Edit this entry  
21
Deer Boy

Deer Boy

2017
×
★★½
Edit this entry  
21
Cheer Up Baby

Cheer Up Baby

2017
×
★★★★
Edit this entry  
21
Careful How You Go

Careful How You Go

2018
×
★★★
Edit this entry  
21
Blue Christmas

Blue Christmas

2017
×
★★★★
Edit this entry  
21
Aria

Aria

2017
×
★★
Edit this entry  
20
The Killers

The Killers

1946
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
19
Bill Burr: Why Do I Do This?

Bill Burr: Why Do I Do This?

2008
×
★★★
Read the review Edit this entry  
18
Black Panther

Black Panther

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
17
Early Man

Early Man

2018
×
★★½
Read the review Edit this entry  
16
Far Far Away Idol

Far Far Away Idol

2004
×
Read the review Edit this entry  
16
Scared Shrekless

Scared Shrekless

2010
×
Read the review Edit this entry  
14
Chris Rock: Tamborine

Chris Rock: Tamborine

2018
×
★★½
Read the review Edit this entry  
13
Black Panther

Black Panther

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
13
Dark Passage

Dark Passage

1947
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
12
La La Land

La La Land

2016
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
11
Iron Man

Iron Man

2008
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
09
The 15:17 to Paris

The 15:17 to Paris

2018
×
★★
Read the review Edit this entry  
09
Permission

Permission

2017
×
★★★
Read the review Edit this entry  
08
Fifty Shades Freed

Fifty Shades Freed

2018
×
★½
Read the review Edit this entry  
06
Donald Glover: Weirdo

Donald Glover: Weirdo

2012
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
06
Murder, My Sweet

Murder, My Sweet

1944
×
★★★
Read the review Edit this entry  
03
Monster Trucks

Monster Trucks

2016
×
★½
Read the review Edit this entry  
02
Scott Pilgrim vs. the World

Scott Pilgrim vs. the World

2010
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
01
Roman J. Israel, Esq.

Roman J. Israel, Esq.

2017
×
★★½
Read the review Edit this entry