• Hustle

  • Crimes of the Future

  • Jackass 4.5

    ★★★★

  • Top Gun: Maverick

  • Choose or Die

  • The Northman

    ★★★★½

  • Umma

    ★★

  • X

    ★★★★

  • The Lost City

    ★★★

  • Studio 666

    ★★★

  • The Batman

    ★★★★

  • Turning Red

    ★★★½

  • jeen-yuhs: A Kanye Trilogy

    ★★★★

  • Love and Leashes

    ★★★

  • I Want You Back

    ★★★

  • Kimi

    ★★★

  • Jackass Forever

    ★★★★

  • All of Us Are Dead

    ★★★½

  • The Woman in the House Across the Street from the Girl in the Window

    ★★★

  • Aziz Ansari: Nightclub Comedian

  • Fresh

    ★★★★

  • The House

  • Scream

    ★★★★

  • Station Eleven

    ★★★★½

  • The Matrix Resurrections

    ★★★★

  • Spider-Man: No Way Home

    ★★★½

  • Don't Look Up

    ★★★½

  • Nightmare Alley

    ★★★

  • Hellbound

    ★★★

  • Inspector Koo

    ★★★★

  • Eternals

    ★★★

  • Night Teeth

    ★½

  • My Name

    ★★★★½

  • Antlers

    ★★½

  • V/H/S/94

    ★★★½

  • The Tragedy of Macbeth

    ★★★½

  • There's Someone Inside Your House

  • Midnight Mass

    ★★★★½

  • The Many Saints of Newark

    ★★★

  • Squid Game

    ★★★★½

  • The Bones

  • The Last Duel

    ★★★★

  • Kate

    ★★

  • Last Night in Soho

    ★★★½

  • Spencer

    ★★★½

  • The Lost Daughter

    ★★★½

  • Dune

    ★★★★★

  • The Power of the Dog

    ★★★★

  • Malignant

    ★★★★

  • Parallel Mothers

    ★★★★

  • The Protégé

    ★★½

  • Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings

    ★★★★

  • The Trip

    ★★★½

  • The Green Knight

  • The Suicide Squad

    ★★★★

  • Old

    ★★★½

  • Pig

    ★★★★

  • Fear Street: 1666

    ★★½

  • Lamb

    ★★★½

  • Titane

    ★★★★★

  • The French Dispatch

    ★★★★

  • Drive My Car

    ★★★★★

  • Fear Street: 1978

    ★★★

  • Till Death

    ★★★

  • Fear Street: 1994

    ★★★½

  • The Forever Purge

  • The Door into Summer

    ★★★

  • False Positive

    ★★

  • In the Heights

    ★★

  • Bo Burnham: Inside

    ★★★★

  • The Conjuring: The Devil Made Me Do It

    ★★★½

  • F9

    ★★★