Sort by
Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
03
Top Gun: Maverick

Top Gun: Maverick

2022
×
Edit this entry  
02
Paris, Texas

Paris, Texas

1984
×
★★★★½
Edit this entry  
28
Umma

Umma

2022
×
★★
Edit this entry  
11
Irma Vep

Irma Vep

1996
×
Edit this entry  
30
What We Do in the Shadows

What We Do in the Shadows

2014
×
Edit this entry  
27
The Green Knight

The Green Knight

2021
×
Edit this entry  
26
Videodrome

Videodrome

1983
×
★★★★½
Edit this entry  
21
The Uninvited

The Uninvited

2009
×
Edit this entry  
20
Office Space

Office Space

1999
×
Edit this entry  
19
The House

The House

2022
×
Edit this entry  
19
Mulholland Drive

Mulholland Drive

2001
×
★★★★★
Edit this entry  
18
Hustle

Hustle

2022
×
Edit this entry  
17
Pleasure

Pleasure

2021
×
Edit this entry  
13
Christine

Christine

2016
×
Edit this entry  
08
Raw

Raw

2016
×
★★★★½
Edit this entry  
08
Eastern Promises

Eastern Promises

2007
×
Edit this entry  
06
The Hateful Eight

The Hateful Eight

2015
×
Edit this entry  
05
Shivers

Shivers

1975
×
Edit this entry  
04
Twin Peaks: Fire Walk with Me

Twin Peaks: Fire Walk with Me

1992
×
★★★★★
Edit this entry  
04
Sex, Lies, and Videotape

Sex, Lies, and Videotape

1989
×
Edit this entry  
03
Crimes of the Future

Crimes of the Future

2022
×
Edit this entry  
01
Promising Young Woman

Promising Young Woman

2020
×
Edit this entry  
01
A Dangerous Method

A Dangerous Method

2011
×
Edit this entry  
31
The Northman

The Northman

2022
×
★★★★½
Edit this entry  
30
Voyage of Time: Life's Journey

Voyage of Time: Life's Journey

2016
×
★★★
Edit this entry  
28
The Belko Experiment

The Belko Experiment

2016
×
★★
Edit this entry  
27
From Dusk Till Dawn

From Dusk Till Dawn

1996
×
★★★★
Edit this entry  
27
Clearwater

Clearwater

2020
×
Edit this entry  
23
Piranha 3D

Piranha 3D

2010
×
★★★½
Edit this entry  
22
Fear and Loathing in Las Vegas

Fear and Loathing in Las Vegas

1998
×
Edit this entry  
20
Jackass 4.5

Jackass 4.5

2022
×
★★★★
Edit this entry  
20
Junior

Junior

2011
×
Edit this entry  
20
Nimic

Nimic

2019
×
Edit this entry  
20
The Bones

The Bones

2021
×
Edit this entry  
18
High Tension

High Tension

2003
×
★★★½
Edit this entry  
17
The Exorcism of Emily Rose

The Exorcism of Emily Rose

2005
×
★★½
Edit this entry  
15
Choose or Die

Choose or Die

2022
×
Edit this entry  
13
Ingrid Goes West

Ingrid Goes West

2017
×
★★★
Edit this entry  
12
The Lost City

The Lost City

2022
×
★★★
Edit this entry  
08
Drag Me to Hell

Drag Me to Hell

2009
×
★★★★
Edit this entry  
06
Jackass Forever

Jackass Forever

2022
×
★★★★
Edit this entry  
03
Doom

Doom

2005
×
★★
Edit this entry  
02
Life After Beth

Life After Beth

2014
×
★★½
Edit this entry  
01
Goodnight Mommy

Goodnight Mommy

2014
×
★★★
Edit this entry  
30
The Batman

The Batman

2022
×
★★★★
Edit this entry  
24
The Lego Batman Movie

The Lego Batman Movie

2017
×
★★★
Edit this entry  
23
Insidious: The Last Key

Insidious: The Last Key

2018
×
★½
Edit this entry  
22
Insidious: Chapter 3

Insidious: Chapter 3

2015
×
★★
Edit this entry  
22
The Forever Purge

The Forever Purge

2021
×
Edit this entry  
21
Starry Eyes

Starry Eyes

2014
×
★★½
Edit this entry