Sort by
  • Scream VI

    ★★★★

  • Murdaugh Murders: A Southern Scandal

    ★★★½

  • Knock at the Cabin

    ★★★★

  • Somebody I Used to Know

    ★★½

  • Pamela, A Love Story

    ★★★½

  • Infinity Pool

    ★★½

  • Copenhagen Cowboy

    ★★★

  • M3GAN

    ★★★

  • Spoiler Alert

    ★★★½

  • In Search of Darkness: Part III

    ★★★

  • The Guardians of the Galaxy Holiday Special

    ★★★★

  • Fleishman Is in Trouble

  • Stutz

    ★★★½

  • The Volcano: Rescue from Whakaari

    ★★★½

  • The Murmuring

  • The Viewing

  • Dreams in the Witch House

  • Pickman's Model

  • Black Panther: Wakanda Forever

    ★★★

  • The Outside

  • The Autopsy

  • Graveyard Rats

  • Lot 36

  • Black Adam

    ★★

  • Halloween Ends

  • My Best Friend's Exorcism

    ★★

  • Hellraiser

    ★★

  • Inside Man

  • Werewolf by Night

    ★★★★

  • Smile

    ★★★★

  • Dahmer – Monster: The Jeffrey Dahmer Story

  • V/H/S/99

    ★★★

  • The Menu

    ★★★★

  • Glass Onion: A Knives Out Mystery

    ★★★★½

  • The Fabelmans

    ★★★★

  • The 101 Scariest Horror Movie Moments of All Time

    ★★★★

  • The Banshees of Inisherin

    ★★★★

  • Pearl

    ★★★½

  • Women Talking

    ★★★★

  • Bones and All

    ★★★★½

  • House of Hammer

  • The Patient

  • Terrifier 2

    ★★★

  • Barbarian

    ★★★★½

  • She-Hulk: Attorney at Law

    ★★★

  • Candy Land

    ★★★

  • Trainwreck: Woodstock '99

  • Prey

    ★★★★½

  • Orphan: First Kill

    ★★★

  • Skinamarink

    ★★★½

  • House of Darkness

    ★★½

  • Nope

    ★★★★

  • The Gray Man

    ★★★

  • Where the Crawdads Sing

    ★★★½

  • Hello, Goodbye, and Everything in Between

    ★★

  • Bullet Train

    ★★★★

  • Thor: Love and Thunder

    ★★★½

  • Ms. Marvel

    ★★★

  • Lightyear

    ★★★

  • Bo Burnham: The Inside Outtakes

    ★★★★

  • Obi-Wan Kenobi

    ★★★½

  • Decision to Leave

    ★★★

  • Men

    ★★★½

  • Candy

    ★★★

  • Top Gun: Maverick

    ★★★★★

  • Doctor Strange in the Multiverse of Madness

    ★★★

  • Crush

    ★★★

  • A Farewell to Ozark

  • Under the Banner of Heaven

    ★★★★

  • Choose or Die

    ★½

  • All the Old Knives

    ★★★

  • The Northman

    ★★★★