Sort by

Michael has logged 173 entries for films during 2022.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
30
Drive

Drive

2011
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
30
Spoiler Alert

Spoiler Alert

2022
×
★★★½
Edit this entry  
29
Fleishman Is in Trouble

Fleishman Is in Trouble

2022
×
Edit this entry  
27
Inside Man

Inside Man

2022
×
Edit this entry  
26
Cruella

Cruella

2021
×
★★★
Edit this entry  
24
Black Christmas

Black Christmas

2006
×
★★★½
Edit this entry  
23
Glass Onion

Glass Onion

2022
×
★★★★½
Edit this entry  
23
Nanny

Nanny

2022
×
★★½
Edit this entry  
17
Bones and All

Bones and All

2022
×
★★★★½
Read prior review Edit this entry  
16
Black Adam

Black Adam

2022
×
★★
Edit this entry  
15
The Banshees of Inisherin

The Banshees of Inisherin

2022
×
★★★★
Edit this entry  
14
The Fabelmans

The Fabelmans

2022
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
10
Merry Christmas, Mr. Bean

Merry Christmas, Mr. Bean

1992
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
08
Spider-Man: No Way Home

Spider-Man: No Way Home

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
03
Hellraiser

Hellraiser

2022
×
★★
Read the review Edit this entry  
26
I Want You Back

I Want You Back

2022
×
★★★½
Edit this entry  
25
Something in the Dirt

Something in the Dirt

2022
×
★★★
Edit this entry  
25
The Guardians of the Galaxy Holiday Special

The Guardians of the Galaxy Holiday Special

2022
×
★★★★
Edit this entry  
24
Bones and All

Bones and All

2022
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
21
Suspiria

Suspiria

2018
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
20
Marcel the Shell with Shoes On

Marcel the Shell with Shoes On

2021
×
★★★
Edit this entry  
19
Terrifier 2

Terrifier 2

2022
×
★★★
Read the review Edit this entry  
18
Where the Crawdads Sing

Where the Crawdads Sing

2022
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
17
Laura Hasn't Slept

Laura Hasn't Slept

2020
×
Edit this entry  
17
Smile

Smile

2022
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
14
Stutz

Stutz

2022
×
★★★½
Edit this entry  
12
Bodies Bodies Bodies

Bodies Bodies Bodies

2022
×
★★★
Read prior review Edit this entry  
12
Fire of Love

Fire of Love

2022
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
11
I'll Be Home for Christmas

I'll Be Home for Christmas

1998
×
★★
Read the review Edit this entry  
05
The Murmuring

The Murmuring

2022
×
Edit this entry  
04
In Bruges

In Bruges

2008
×
★★★★
Edit this entry  
04
The Viewing

The Viewing

2022
×
Read the review Edit this entry  
03
Dreams in the Witch House

Dreams in the Witch House

2022
×
Edit this entry  
02
Pickman's Model

Pickman's Model

2022
×
Edit this entry  
01
The Outside

The Outside

2022
×
Edit this entry  
30
The Autopsy

The Autopsy

2022
×
Read the review Edit this entry  
30
Graveyard Rats

Graveyard Rats

2022
×
Edit this entry  
30
Lot 36

Lot 36

2022
×
Edit this entry  
29
Halloween II

Halloween II

1981
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
29
Halloween

Halloween

1978
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
29
House of Hammer

House of Hammer

2022
×
Edit this entry  
28
Audition

Audition

1999
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Slash/Back

Slash/Back

2022
×
★★★
Edit this entry  
27
Deadstream

Deadstream

2022
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
26
The 101 Scariest Horror Movie Moments of All Time

The 101 Scariest Horror Movie Moments of All Time

2022
×
★★★★
Edit this entry  
25
The Patient

The Patient

2022
×
Edit this entry  
22
Halloween II

Halloween II

2009
×
★★
Read the review Edit this entry  
21
Bullet Train

Bullet Train

2022
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
20
V/H/S/99

V/H/S/99

2022
×
★★★
Read the review Edit this entry  
18
Bodies Bodies Bodies

Bodies Bodies Bodies

2022
×
★★★
Read the review Edit this entry