Sort by
Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
25
Waiting...

Waiting...

2005
×
Read the review Edit this entry  
19
American Reunion

American Reunion

2012
×
Edit this entry  
19
American Wedding

American Wedding

2003
×
Edit this entry  
19
American Pie 2

American Pie 2

2001
×
Read the review Edit this entry  
18
Mrs. Winterbourne

Mrs. Winterbourne

1996
×
Read the review Edit this entry  
15
Viridiana

Viridiana

1961
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
15
Police Story 2

Police Story 2

1988
×
Read the review Edit this entry  
14
So Late So Soon

So Late So Soon

2020
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
14
Yes, Madam!

Yes, Madam!

1985
×
Read the review Edit this entry  
13
Parenthood

Parenthood

1989
×
Read the review Edit this entry  
12
Us Again

Us Again

2021
×
Edit this entry  
12
Triangle of Sadness

Triangle of Sadness

2022
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
12
Cría cuervos…

Cría cuervos…

1976
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
05
Cousin Angelica

Cousin Angelica

1974
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
03
Anna and the Wolves

Anna and the Wolves

1973
×
Read the review Edit this entry  
01
Women on the Verge of a Nervous Breakdown

Women on the Verge of a Nervous Breakdown

1988
×
Read the review Edit this entry  
27
The Garden of Delights

The Garden of Delights

1970
×
Read the review Edit this entry  
24
Honeycomb

Honeycomb

1969
×
Read the review Edit this entry  
23
Peppermint Frappe

Peppermint Frappe

1967
×
Read the review Edit this entry  
22
Stress Is Three

Stress Is Three

1968
×
Read the review Edit this entry  
22
Tie Me Up! Tie Me Down!

Tie Me Up! Tie Me Down!

1989
×
Read the review Edit this entry  
21
Death of a Cyclist

Death of a Cyclist

1955
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
20
They Came Together

They Came Together

2014
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
18
She's Having a Baby

She's Having a Baby

1988
×
Read the review Edit this entry  
18
By Way of Canarsie

By Way of Canarsie

2020
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
17
Pamela, A Love Story

Pamela, A Love Story

2023
×
Read the review Edit this entry  
16
Happy Anniversary

Happy Anniversary

2018
×
Edit this entry  
15
Hall Pass

Hall Pass

2011
×
Edit this entry  
03
Deep End

Deep End

1970
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
01
Stutz

Stutz

2022
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
31
You People

You People

2023
×
Read the review Edit this entry  
29
Sèt Lam

Sèt Lam

2023
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
29
Tender

Tender

2023
×
Read the review Edit this entry  
29
Thriving: A Dissociated Reverie

Thriving: A Dissociated Reverie

2023
×
Edit this entry  
29
The Flying Sailor

The Flying Sailor

2022
×
Edit this entry  
29
Weapons and Their Names

Weapons and Their Names

2023
×
Edit this entry  
29
The Family Circus

The Family Circus

2023
×
Edit this entry  
29
Pro Pool

Pro Pool

2022
×
Edit this entry  
29
White Ant

White Ant

2023
×
Edit this entry  
29
Bigger on the Inside

Bigger on the Inside

2022
×
Read the review Edit this entry  
29
When You Left Me On That Boulevard

When You Left Me On That Boulevard

2023
×
Edit this entry  
29
Walk of Shame

Walk of Shame

2023
×
Edit this entry  
28
We Were Meant To

We Were Meant To

2022
×
Read the review Edit this entry  
28
Baba

Baba

2023
×
Read the review Edit this entry  
28
Troy

Troy

2022
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
28
I Am Home

I Am Home

2023
×
Edit this entry  
28
Rest Stop

Rest Stop

2022
×
Edit this entry  
28
AirHostess-737

AirHostess-737

2022
×
★★★★★
Edit this entry  
28
Ricky

Ricky

2023
×
Edit this entry  
28
Inglorious Liaisons

Inglorious Liaisons

2022
×
Edit this entry