• The Kissing Booth 3

  • Nitram

    ★★½

  • Pig

    ★★★★

  • Lamb

    ★★★½

  • Annette

    ★★★★★

  • Fear Street: 1994

    ★★★

  • False Positive

    ★★½

  • Fatherhood

    ½

  • Luca

    ★★★½

  • In the Heights

    ★★

  • Cruella

    ★★½

  • The Woman in the Window

    ★★★★½

  • Things Heard & Seen

    ★★

  • The Mitchells vs. The Machines

    ★★★★

  • Bad Trip

    ★★

  • Godzilla vs. Kong

    ★★

  • Operation Varsity Blues: The College Admissions Scandal

    ★★½

  • Petite Maman

    ★★★★★

  • Raya and the Last Dragon

    ★★★½

  • The Girl and the Spider

    ★★★★

  • North by Current

    ★★★★

  • Friends and Strangers

  • Judas and the Black Messiah

    ★★★½

  • CODA

    ★★★★½

  • Malcolm & Marie

    ★★★★

  • Euphoria: F*ck Anyone Who’s Not a Sea Blob

    ★★★★½

  • Music

    ½

  • The Dry

    ★★

  • Let Them All Talk

    ★★★★

  • The Prom

  • Ma Rainey's Black Bottom

    ★★★½

  • The Princess Switch: Switched Again

    ★★½

  • Happiest Season

    ★★★

  • Hillbilly Elegy

    ★★½

  • Mank

    ★★½

  • The Craft: Legacy

    ★★★

  • Shithouse

  • BLACKPINK: Light Up the Sky

    ★★★★

  • Soul

    ★★★★

  • French Exit

    ★★★★½

  • Freaky

    ★★★★

  • Hubie Halloween

  • The Boys in the Band

    ★★★★

  • The Trial of the Chicago 7

    ★★½

  • La Verónica

    ★★★½

  • Enola Holmes

    ★★★½

  • On the Rocks

    ★★★★

  • Lovers Rock

    ★★★★

  • Another Round

    ★★★★

  • Nomadland

    ★★★★★

  • David Byrne's American Utopia

    ★★★★★

  • I'm Thinking of Ending Things

    ★★★★★

  • Tenet

  • PVT Chat

    ★★★★½

  • She Dies Tomorrow

    ★★

  • The Kissing Booth 2

    ★★½

  • Summer of 85

    ★★★★

  • The Old Guard

    ★½

  • Eurovision Song Contest: The Story of Fire Saga

    ½

  • The Half of It

    ★★★★

  • Shiva Baby

    ★★★★½

  • The Invisible Man

    ★★★★★

  • Siberia

    ★★½

  • Undine

    ★★★★½

  • My Salinger Year

    ★★★½

  • Emma.

  • The Father

    ★★★★½

  • The Nest

    ★★★★½

  • Minari

    ★★★★★

  • Palm Springs

    ★★★★½

  • Promising Young Woman

    ★★★½

  • Possessor