• Bullet Train

    ★★★

  • The Gray Man

    ★★

  • Spiderhead

    ★★

  • Top Gun: Maverick

    ★★★½

  • Everything Everywhere All at Once

    ★★★★

  • The Contractor

    ★★½

  • Blacklight

    ½

  • Last Train to Christmas

    ★★★

  • The Matrix Resurrections

  • Don't Look Up

  • Single All the Way

  • West Side Story

    ★★★★

  • The Unforgivable

    ★★★½

  • House of Gucci

    ★★★½

  • Ghostbusters: Afterlife

    ★½

  • Venom: Let There Be Carnage

  • No Time to Die

    ★★

  • The Black Phone

    ★★½

  • Oasis - Knebworth 1996

    ★★★★

  • The Many Saints of Newark

    ★★

  • Squid Game

    ★★★

  • Silent Night

    ★★

  • The Last Duel

    ★★★★

  • The Guilty

    ★★★

  • Copshop

    ★★★

  • Last Night in Soho

    ★★

  • Dune

    ★★★★

  • C'mon C'mon

    ★★★

  • The Power of the Dog

    ★★★★

  • The Card Counter

    ★★★½

  • Malignant

    ★★★½

  • Candyman

    ★★★★

  • The Suicide Squad

  • Old

    ★★★

  • Pig

    ★★★★½

  • Lamb

    ★★½

  • Till Death

    ★★

  • The Tomorrow War

  • False Positive

    ★★★

  • No Sudden Move

    ★★★

  • The Woman in the Window

    ★½

  • Oxygen

    ★★★½

  • Spiral: From the Book of Saw

    ½

  • Those Who Wish Me Dead

    ★★½

  • Wrath of Man

    ★★★½

  • Bad Trip

    ★★

  • Godzilla vs. Kong

    ★★

  • Zack Snyder's Justice League

    ★★★

  • Operation Varsity Blues: The College Admissions Scandal

    ★★★½

  • Deadly Cuts

    ★★

  • Moxie

    ★½

  • Poly Styrene: I Am a Cliché

    ★★★★

  • Creation Stories

    ½

  • Boss Level

    ★★★½

  • Barb & Star Go to Vista Del Mar

    ★★★

  • Framing Britney Spears

    ★★

  • Land

    ★★★½

  • The Sparks Brothers

    ★★★

  • The Most Beautiful Boy in the World

    ★★★★

  • The Dig

    ★★½

  • Hunter Hunter

    ★★★★

  • Wonder Woman 1984

    ★½

  • Ma Rainey's Black Bottom

    ★★★

  • Riders of Justice

    ★★★

  • Let Him Go

    ★★★½

  • Holidate

  • Borat Subsequent Moviefilm

    ★★★

  • Roald Dahl's The Witches

    ★½

  • Shithouse

    ★★★½

  • The Wolf of Snow Hollow

    ★★★½

  • Freaky

    ★½

  • The Bee Gees: How Can You Mend a Broken Heart

    ★★★