Sort by
  • Halloween Ends

    ★★★½

  • Spirit Halloween: The Movie

    ★★½

  • Hellraiser

    ★★★½

  • Hocus Pocus 2

  • Smile

    ★★★

  • Confess, Fletch

    ★★★★

  • Glass Onion: A Knives Out Mystery

    ★★★★★

  • Don't Worry Darling

    ½

  • Pearl

    ★★★★

  • The Whale

    ★★★★★

  • Barbarian

    ★★★★

  • Prey

    ★★★½

  • Nope

    ★★½

  • Thor: Love and Thunder

    ★★★

  • Vengeance

    ★★★½

  • Hustle

    ★★★½

  • Crimes of the Future

    ★★★

  • Jurassic World Dominion

    ½

  • Top Gun: Maverick

    ★★★★½

  • Ambulance

    ★★★½

  • Bodies Bodies Bodies

    ★★★

  • X

    ★★★

  • Deadstream

    ★★★½

  • No Exit

    ★★½

  • The Batman

    ★★★★

  • Texas Chainsaw Massacre

  • Dog

    ★★★½

  • I Want You Back

    ★★★

  • Speak No Evil

    ★★★

  • Watcher

    ★★★½

  • Fresh

    ★★★

  • Scream

    ★★★★

  • The Matrix Resurrections

    ★★★

  • Don't Look Up

    ★★★★

  • Nightmare Alley

    ★★★½

  • Licorice Pizza

    ★★★★½

  • Ghostbusters: Afterlife

    ★★★½

  • The Eyes of Tammy Faye

    ★★★½

  • The Humans

    ★★★★

  • Dashcam

    ★★★½

  • Halloween Kills

    ½

  • The Lost Daughter

    ★★★½

  • Malignant

  • Woodstock 99: Peace, Love, and Rage

    ★★★

  • Pig

    ★★★★½

  • Red Rocket

    ★★★★★

  • The French Dispatch

  • Seance

    ★★★½

  • The Power

    ★★½

  • Mortal Kombat

    ★★★

  • Godzilla vs. Kong

    ★½

  • The Scary of Sixty-First

  • Shook

    ★★½

  • Barb & Star Go to Vista Del Mar

    ½

  • The Stand

    ★★★

  • Lovers Rock

    ★★★★½

  • Mank

    ★★★★

  • Psycho Goreman

    ★★★

  • Freaky

    ★★★½

  • Hubie Halloween

    ★★½

  • Shiva Baby

    ★★★★½

  • Minari

    ★★★★★

  • Palm Springs

    ★★★★½

  • Relic

    ★★½

  • Zola

    ★★★★

  • 1917

    ★★★★½

  • The Irishman

    ★★★½

  • The Beach House

    ★★★

  • The Vigil

    ★★★★

  • Jojo Rabbit

    ★★★★½

  • Synchronic

    ★★★★½

  • Knives Out

    ★★★