• Borat Subsequent Moviefilm

    ★★★

  • Hubie Halloween

    ★½

  • Vampires vs. the Bronx

    ★★

  • The Devil All the Time

    ★★★½

  • The Babysitter: Killer Queen

    ★★

  • Bill & Ted Face the Music

    ★★

  • Hamilton

    ★★★★

  • Eurovision Song Contest: The Story of Fire Saga

    ★★★

  • #Alive

    ★★★

  • The Rental

  • My Octopus Teacher

    ★★★

  • The Hunt

    ★★½

  • Onward

    ★★

  • Palm Springs

    ★★½

  • Relic

  • Birds of Prey (and the Fantabulous Emancipation of One Harley Quinn)

    ★½

  • His House

    ★★★

  • Underwater

    ★★★½

  • Star Wars: The Rise of Skywalker

  • Yummy

    ★★

  • Jumanji: The Next Level

    ★★

  • 1917

    ★★★

  • Doctor Sleep

    ★★★★

  • Terminator: Dark Fate

    ★★½

  • Zombieland: Double Tap

    ★★½

  • The Irishman

    ★★★★

  • In the Tall Grass

    ★★★

  • Jojo Rabbit

    ★★★

  • Knives Out

    ★★★

  • Color Out of Space

    ★½

  • The Platform

    ½

  • Joker

    ★★★

  • Uncut Gems

    ★★★★

  • It Chapter Two

    ★★

  • Scary Stories to Tell in the Dark

    ★★

  • Ready or Not

    ½

  • Crawl

    ★★

  • Child's Play

  • Midsommar

    ★★★★

  • Godzilla: King of the Monsters

    ★★

  • Murder Mystery

  • Parasite

    ★★★★½

  • Once Upon a Time… in Hollywood

    ★★★½

  • The Lighthouse

    ★★★★★

  • The Dead Don't Die

    ★★★

  • Brightburn

  • John Wick: Chapter 3 - Parabellum

    ★★

  • Yesterday

    ★★½

  • See You Yesterday

  • Pokémon Detective Pikachu

    ★★

  • Avengers: Endgame

    ★★★

  • The Silence

  • Shazam!

    ★★

  • The Curse of La Llorona

    ★½

  • Us

  • Leaving Neverland

    ★★★★

  • Last Breath

    ★½

  • Bait

    ★½

  • Alita: Battle Angel

    ★★★

  • The Vast of Night

  • The Lodge

    ½

  • The Inventor: Out for Blood in Silicon Valley

    ★★★

  • Fyre

    ★★★½

  • Fyre Fraud

    ★★½

  • Escape Room

  • Bumblebee

    ★½

  • Spider-Man: Into the Spider-Verse

    ★★★★½

  • Aquaman

    ★★★

  • Dragon Ball Super: Broly

    ★★★

  • Bird Box

    ★½

  • Bohemian Rhapsody

    ★★

  • They Shall Not Grow Old

    ★★★★