Michael has logged 14 entries for films during August 2014.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
30
The Babadook

The Babadook

2014
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
29
Godzilla

Godzilla

2014
×
★★½
Read the review Edit this entry  
23
The Shrine

The Shrine

2010
×
Read the review Edit this entry  
21
The Fourth Kind

The Fourth Kind

2009
×
½
Read the review Edit this entry  
20
Guardians of the Galaxy

Guardians of the Galaxy

2014
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
19
Afflicted

Afflicted

2013
×
★★★
Read the review Edit this entry  
18
Pontypool

Pontypool

2008
×
★★★
Read the review Edit this entry  
17
A Cat in Paris

A Cat in Paris

2010
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
16
Lake Mungo

Lake Mungo

2008
×
★★★
Read the review Edit this entry  
06
The Omen

The Omen

2006
×
Read the review Edit this entry  
05
Idiocracy

Idiocracy

2006
×
★★★
Read the review Edit this entry  
04
Captain America: The Winter Soldier

Captain America: The Winter Soldier

2014
×
★★½
Read the review Edit this entry  
03
The Borderlands

The Borderlands

2013
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
02
Oculus

Oculus

2013
×
★½
Read the review Edit this entry