kel has logged 95 entries for films during 2021.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
27
Spider-Man 3

Spider-Man 3

2007
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Spider-Man 2

Spider-Man 2

2004
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Spider-Man

Spider-Man

2002
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
08
Scream 2

Scream 2

1997
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
31
Sleepaway Camp

Sleepaway Camp

1983
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
31
Halloween Kills

Halloween Kills

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
30
The Final Girls

The Final Girls

2015
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Thir13en Ghosts

Thir13en Ghosts

2001
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
18
Halloween

Halloween

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
17
Halloween Kills

Halloween Kills

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
16
Flesh & Blood

Flesh & Blood

2018
×
Read the review Edit this entry  
10
Malignant

Malignant

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
08
The Guilty

The Guilty

2021
×
½
Read the review Edit this entry  
06
There's Someone Inside Your House

There's Someone Inside Your House

2021
×
★★½
Read the review Edit this entry  
05
House of Wax

House of Wax

2005
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
04
Teeth

Teeth

2007
×
½
Read the review Edit this entry  
03
Tragedy Girls

Tragedy Girls

2017
×
★★★
Read the review Edit this entry  
02
The Hunger Games

The Hunger Games

2012
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
02
Fear Street: 1666

Fear Street: 1666

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Malignant

Malignant

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
24
The Twilight Saga: New Moon

The Twilight Saga: New Moon

2009
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Twilight

Twilight

2008
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Scream 3

Scream 3

2000
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
20
Halloween

Halloween

1978
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
12
Halloween

Halloween

2007
×
½
Read the review Edit this entry  
12
Halloween

Halloween

1978
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
02
Scream

Scream

1996
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Super Size Me

Super Size Me

2004
×
½
Read the review Edit this entry  
24
Fear Street: 1994

Fear Street: 1994

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Fear Street: 1666

Fear Street: 1666

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
21
Fear Street: 1978

Fear Street: 1978

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
21
Fear Street: 1994

Fear Street: 1994

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
18
Fear Street: 1666

Fear Street: 1666

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
15
The Strangers

The Strangers

2008
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
14
True Crime

True Crime

1995
×
½
Read the review Edit this entry  
13
Killer Sofa

Killer Sofa

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
10
Fear Street: 1978

Fear Street: 1978

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
06
Scream

Scream

1996
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
02
Fear Street: 1994

Fear Street: 1994

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
24
Thunder Force

Thunder Force

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
10
Stick It

Stick It

2006
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
08
Scream 4

Scream 4

2011
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
18
Saw IV

Saw IV

2007
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
14
Spiral: From the Book of Saw

Spiral: From the Book of Saw

2021
×
★★½
Read the review Edit this entry  
13
Jigsaw

Jigsaw

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
12
Saw

Saw

2004
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
04
When a Stranger Calls

When a Stranger Calls

2006
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
04
When a Stranger Calls

When a Stranger Calls

1979
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
03
Seed of Chucky

Seed of Chucky

2004
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
24
The Twilight Saga: New Moon

The Twilight Saga: New Moon

2009
×
★★★★★
Read the review Edit this entry