Sort by
  • Pearl

    ★★★★

  • Nope

    ★★★★½

  • We Cry Together

  • The Staircase

    ★★★½

  • Executive Order

    ★★

  • Bodies Bodies Bodies

    ★★★

  • X

    ★★★½

  • The Lost City

    ★★★½

  • Everything Everywhere All at Once

    ★★★★

  • Turning Red

    ★★★½

  • Kimi

    ★★★½

  • The Territory

    ★★★★½

  • Station Eleven

    ★★★½

  • Don't Look Up

    ★★★½

  • A Praia do Fim do Mundo

    ★★★★

  • Together

    ★★★★★

  • All Too Well: The Short Film

    ★★★

  • Squid Game

    ★★★

  • Private Desert

    ★★★

  • 7 Prisoners

    ★★★½

  • The Suicide Squad

    ★★★★

  • Titane

    ★★★★

  • Sideral

    ★★★★★

  • Carnaval

    ★★

  • The Woman in the Window

    ★★★

  • Get the Grift

    ★½

  • The Mitchells vs. The Machines

    ★★★★½

  • Mare of Easttown

    ★★★★½

  • The Last Forest

    ★★★★

  • Army of the Dead

    ★★★

  • Alvorada

    ★★★

  • Get the Goat

    ★★★

  • The Fallout

    ★★★½

  • Pureza

    ★★★

  • Pelé

    ★★★

  • CODA

    ★★★★★

  • The Pink Cloud

    ★★★½

  • Death Protocol

    ★★

  • Euphoria: F*ck Anyone Who’s Not a Sea Blob

    ★★★★½

  • WandaVision

    ★★★★½

  • Double Dad

    ★★½

  • The White Tiger

    ★★★½

  • Gilda, Lúcia and The Goat

    ★★★★

  • Burrow

    ★★★½

  • Umbrella

    ★★★½

  • The Midnight Sky

    ★★★

  • Emicida: AmarElo - It's All for Yesterday

    ★★★★★

  • Euphoria: Trouble Don't Last Always

    ★★★★★

  • Under the Heavens

    ★★★★

  • Just Another Christmas

    ★★½

  • The Prom

    ★★★

  • The Last Days of Gilda

    ★★★★

  • Ma Rainey's Black Bottom

    ★★★½

  • Two Distant Strangers

    ★★½

  • Falas Negras

    ★★★½

  • The Life Ahead

    ★★★½

  • Canvas

    ★★★

  • The Undoing

    ★★★½

  • The Queen's Gambit

    ★★★★½

  • Borat Subsequent Moviefilm

    ★★★★

  • Love and Monsters

    ★★★★

  • Someone Has to Die

    ★★

  • Soul

    ★★★★★

  • Não Vamos Pagar Nada

    ★★½

  • Southern Sorceresses

    ★★★★½

  • The Trial of the Chicago 7

    ★★★★½

  • Atravessa a Vida

    ★★★★

  • Enola Holmes

    ★★★

  • Tudo Bem

    ★★★

  • We Are Who We Are

    ★★★★★

  • Unpregnant

    ★★★★

  • Amor e Sorte

    ★★★½