• Help

    ★★★★

  • Sundown

    ★★★★½

  • Memoria

    ★★★★★

  • Titane

    ★★★½

  • Bad Trip

    ★★★½

  • Godzilla vs. Kong

    ★★

  • Nobody

    ★★★

  • Puparia

  • OPAL

  • Soul

    ★★★½

  • El Camino: A Breaking Bad Movie

    ★★

  • The Irishman

  • Uncut Gems

  • Midsommar

  • Once Upon a Time… in Hollywood

  • Parasite

  • The Lighthouse

  • Portrait of a Lady on Fire

  • Us

  • So Long, My Son

  • The Longest Summer in America

  • Halloween

  • Free Solo

    ★★★½

  • The Favourite

  • Roma

  • Gonjiam: Haunted Asylum

    ★★★

  • A Quiet Place

  • Annihilation

  • Hereditary

  • Black Mirror: Hang the DJ

  • Phantom Thread

  • Star Wars: The Last Jedi

  • Nathan for You: Finding Frances

  • Blade Runner 2049

  • Gerald's Game

  • It

  • Three Billboards Outside Ebbing, Missouri

  • Lady Bird

  • Logan Lucky

  • Dunkirk

  • Spider-Man: Homecoming

  • Okja

  • Flores

    ★★★

  • Baby Driver

  • Kong: Skull Island

  • The Lego Batman Movie

  • T2 Trainspotting

  • Get Out

  • Sleep Has Her House

    ★★★★½

  • Rogue One: A Star Wars Story

  • Silence

  • Moana

  • Supersonic

  • And the Whole Sky Fit in the Dead Cow's Eye

  • Free Fire

  • Nocturnal Animals

  • Moonlight

  • Arrival

  • La La Land

  • Kubo and the Two Strings

  • Hell or High Water

  • The Nice Guys

  • The Wailing

  • Captain America: Civil War

  • 10 Cloverfield Lane

  • Zootopia

  • Deadpool

  • Hail, Caesar!

  • Sing Street

  • Operation Avalanche

    ★★★½

  • Hunt for the Wilderpeople

  • The Revenant