Sort by

🌸Michael has logged 468 entries for films during 2021.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
Blade Runner

Blade Runner

1982
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
30
Event Horizon

Event Horizon

1997
×
Read the review Edit this entry  
29
The French Dispatch

The French Dispatch

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
28
C'mon C'mon

C'mon C'mon

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Avatar

Avatar

2009
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
26
The Hand of God

The Hand of God

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Harry Potter and the Philosopher's Stone

Harry Potter and the Philosopher's Stone

2001
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Scrooge

Scrooge

1951
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
24
National Lampoon's Christmas Vacation

National Lampoon's Christmas Vacation

1989
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Feast of the Seven Fishes

Feast of the Seven Fishes

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
24
A Charlie Brown Christmas

A Charlie Brown Christmas

1965
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
23
A Christmas Carol

A Christmas Carol

1938
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
23
It's a Wonderful Life

It's a Wonderful Life

1946
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
22
The Leprechauns' Christmas Gold

The Leprechauns' Christmas Gold

1981
×
Edit this entry  
22
White Christmas

White Christmas

1954
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
22
Mister Magoo's Christmas Carol

Mister Magoo's Christmas Carol

1962
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
21
A Christmas Story

A Christmas Story

1983
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
20
Trans-Siberian Orchestra: The Ghosts of Christmas Eve

Trans-Siberian Orchestra: The Ghosts of Christmas Eve

1999
×
Edit this entry  
20
The Little Drummer Boy

The Little Drummer Boy

1968
×
Read prior review Edit this entry  
20
How the Grinch Stole Christmas!

How the Grinch Stole Christmas!

1966
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
20
Miracle on 34th Street

Miracle on 34th Street

1947
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
19
Love Actually

Love Actually

2003
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
18
Elf

Elf

2003
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
18
Spider-Man: No Way Home

Spider-Man: No Way Home

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
17
A Christmas Carol

A Christmas Carol

1984
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
17
The Christmas Chronicles: Part Two

The Christmas Chronicles: Part Two

2020
×
Edit this entry  
16
The Santa Clause

The Santa Clause

1994
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
16
Gremlins

Gremlins

1984
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
15
Rudolph the Red-Nosed Reindeer

Rudolph the Red-Nosed Reindeer

1964
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
14
Silent Night

Silent Night

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
14
Home Alone

Home Alone

1990
×
★★★
Read prior review Edit this entry  
13
Mon oncle Antoine

Mon oncle Antoine

1971
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
13
Scrooged

Scrooged

1988
×
★★★
Read the review Edit this entry  
12
Shazam!

Shazam!

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
12
The Christmas Chronicles

The Christmas Chronicles

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
11
Krampus

Krampus

2015
×
★★★
Read the review Edit this entry  
11
Die Hard

Die Hard

1988
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
11
Santa's Workshop

Santa's Workshop

1932
×
Read prior review Edit this entry  
11
A Christmas Carol

A Christmas Carol

2009
×
★★★
Read prior review Edit this entry  
07
The Claus Family

The Claus Family

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
07
Mickey's Once Upon a Christmas

Mickey's Once Upon a Christmas

1999
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
07
Mickey's Christmas Carol

Mickey's Christmas Carol

1983
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
06
Belfast

Belfast

2021
×
★★
Read the review Edit this entry  
05
The Power of the Dog

The Power of the Dog

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
04
A Boy Called Christmas

A Boy Called Christmas

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
02
Better Watch Out

Better Watch Out

2016
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
01
Klaus

Klaus

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
30
Spencer

Spencer

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
30
Feast of the Seven Fishes

Feast of the Seven Fishes

2019
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
29
Scrooge

Scrooge

1951
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry