Sort by
Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
10
Schneider vs. Bax

Schneider vs. Bax

2015
×
★★★
Edit this entry  
03
Prince

Prince

2021
×
★½
Edit this entry  
02
Climax

Climax

2018
×
★★½
Edit this entry  
31
Corsage

Corsage

2022
×
★★½
Edit this entry  
18
Berwyn USA: The World's Biggest Laundrette

Berwyn USA: The World's Biggest Laundrette

2022
×
★★
Edit this entry  
14
Sightseers

Sightseers

2012
×
★★★
Edit this entry  
09
Human Factors

Human Factors

2021
×
★★½
Edit this entry  
07
The Night Between Us

The Night Between Us

2023
×
★★½
Edit this entry  
01
Finding Vivian Maier

Finding Vivian Maier

2013
×
★★½
Edit this entry  
17
Duel at Diablo

Duel at Diablo

1966
×
★½
Edit this entry  
01
The Last Movie

The Last Movie

1971
×
Edit this entry  
24
Triple 9

Triple 9

2016
×
★★★
Edit this entry  
24
The Apparition

The Apparition

2018
×
★★
Edit this entry  
22
The Flash

The Flash

2023
×
★★½
Edit this entry  
05
Elevator to the Gallows

Elevator to the Gallows

1958
×
Edit this entry  
01
Triangle of Sadness

Triangle of Sadness

2022
×
★★★½
Edit this entry  
23
Brownian Movement

Brownian Movement

2010
×
★★½
Edit this entry  
17
Under the Tree

Under the Tree

2017
×
★★½
Edit this entry  
14
My Life in Orange

My Life in Orange

2011
×
Edit this entry  
04
Silence

Silence

2016
×
★★½
Edit this entry  
01
Off Season

Off Season

2019
×
★★½
Edit this entry  
31
Ghost Dog: The Way of the Samurai

Ghost Dog: The Way of the Samurai

1999
×
★★★
Edit this entry  
29
Begin Again

Begin Again

2013
×
★★½
Edit this entry  
27
Nevada Smith

Nevada Smith

1966
×
★½
Edit this entry  
17
Gutland

Gutland

2017
×
★★★
Edit this entry  
15
Dark Satellites

Dark Satellites

2022
×
★★★½
Edit this entry  
14
Personal Shopper

Personal Shopper

2016
×
★★½
Edit this entry  
11
Johann Sebastian Bach

Johann Sebastian Bach

1985
×
★★★½
Edit this entry  
07
The Soloist

The Soloist

2009
×
★★
Edit this entry  
02
Rabiye Kurnaz vs. George W. Bush

Rabiye Kurnaz vs. George W. Bush

2022
×
★★½
Edit this entry  
01
The Dark Knight Rises

The Dark Knight Rises

2012
×
★★★
Edit this entry  
29
Die Bettwurst

Die Bettwurst

1971
×
★½
Edit this entry  
27
Support the Girls

Support the Girls

2018
×
★★★
Edit this entry  
25
It's a Wonderful Life

It's a Wonderful Life

1946
×
★★½
Read the review Edit this entry  
22
The Middle Man

The Middle Man

2021
×
★★★
Edit this entry  
17
Animal Kingdom

Animal Kingdom

2010
×
★★
Edit this entry  
16
The Lion Woman

The Lion Woman

2016
×
★½
Edit this entry  
10
Magical Mystery or: The Return of Karl Schmidt

Magical Mystery or: The Return of Karl Schmidt

2017
×
★★★
Edit this entry  
04
CODA

CODA

2021
×
★★★½
Edit this entry  
01
That Kind of Summer

That Kind of Summer

2022
×
★★
Edit this entry  
29
Next Door

Next Door

2021
×
★★★
Edit this entry  
18
Vacation

Vacation

2007
×
★★½
Edit this entry  
09
Love Affair(s)

Love Affair(s)

2020
×
★★★
Edit this entry  
31
Keep an Eye Out

Keep an Eye Out

2018
×
½
Edit this entry  
21
An Affair of Love

An Affair of Love

1999
×
★★★
Edit this entry  
19
The Ground Beneath My Feet

The Ground Beneath My Feet

2019
×
★★★
Edit this entry  
18
Music and Apocalypse

Music and Apocalypse

2019
×
Edit this entry  
11
About Joan

About Joan

2022
×
★★★
Edit this entry  
07
Two Lovers

Two Lovers

2008
×
★★★★½
Edit this entry  
27
A Dog Called Money

A Dog Called Money

2019
×
★★
Edit this entry