• Fear Street: 1994

    ★★½

  • Luca

    ★★★½

  • Bo Burnham: Inside

    ★★★★½

  • The Mitchells vs. The Machines

    ★★★★

  • Zack Snyder's Justice League

    ★★

  • Wonder Woman 1984

    ★★½

  • Freaky

    ★★½

  • The Flood

  • Nomadland

    ★★★★

  • Fireball: Visitors From Darker Worlds

    ★★★★

  • The New Mutants

    ★★

  • High Score

    ★★★★

  • Magic Camp

  • Eurovision Song Contest: The Story of Fire Saga

    ★★½

  • P.S. Burn This Letter Please

    ★★★★

  • Black Holes: The Edge of All We Know

    ★★★½

  • A Quiet Place Part II

    ★★★½

  • Disclosure

    ★★★★

  • Minari

    ★★★★★

  • Mucho Mucho Amor: The Legend of Walter Mercado

    ★★★

  • Crip Camp: A Disability Revolution

    ★★★★

  • Boys State

    ★★★★½

  • Little Women

    ★★★½

  • Charlie's Angels

    ★★½

  • Zombieland: Double Tap

    ★★

  • Jojo Rabbit

    ★★★★½

  • Knives Out

    ★★★½

  • Oliver Sacks: His Own Life

    ★★★½

  • Marriage Story

  • Spider-Man: Far from Home

    ★★★★

  • Midsommar

    ★★★

  • Sequin in a Blue Room

    ★★★★★

  • In My Blood It Runs

    ★★★★

  • Suburban Wildlife

    ★★★★★

  • Once Upon a Time… in Hollywood

    ★★★

  • Parasite

    ★★★★½

  • The Lighthouse

    ★★★★

  • Portrait of a Lady on Fire

    ★★★★½

  • The Dead Don't Die

    ★★★½

  • Brightburn

    ★★

  • Chernobyl

    ★★★★½

  • Pokémon Detective Pikachu

    ★★★★

  • Trixie Mattel: Moving Parts

    ★★★½

  • Avengers: Endgame

    ★★★★

  • Us

    ★★★½

  • Pain and Glory

    ★★★½

  • Good Boys

    ★★★½

  • The Art of Self-Defense

    ★★★★

  • Booksmart

    ★★★★½

  • Captain Marvel

    ★★★½

  • Alita: Battle Angel

    ★★

  • The Farewell

    ★★★★

  • The Amazing Johnathan Documentary

    ★★★½

  • Hail Satan?

    ★★★½

  • Fyre

    ★★★

  • Escape Room

    ★★

  • Black Mirror: Bandersnatch

    ★★★★

  • Vice

    ★★★★

  • Spider-Man: Into the Spider-Verse

    ★★★★½

  • Mortal Engines

    ★★½

  • Umbilical World

    ★★★

  • Bird Box

    ★★½

  • Fantastic Beasts: The Crimes of Grindelwald

    ★★

  • Ralph Breaks the Internet

    ★★

  • Ladyworld

    ★★½

  • mid90s

    ★★★★

  • High Life

    ★★½

  • Halloween

    ★★★★

  • The Third Wife

    ★★★½

  • The Nightingale

    ★★★★

  • Suspiria

    ★★★★½

  • The Favourite

    ★★★★