RSS feed for Michel

Michel has logged 24 entries for films during 2016.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
18
Love Actually

Love Actually

2003
×
★★★½
Edit this entry  
17
Pet Sematary

Pet Sematary

1989
×
★★½
Read the review Edit this entry  
10
Saving Private Ryan

Saving Private Ryan

1998
×
★★★★½
Edit this entry  
15
Piper

Piper

2016
×
★★★★
Edit this entry  
15
Doctor Strange

Doctor Strange

2016
×
★★★½
Edit this entry  
01
Jessabelle

Jessabelle

2014
×
Edit this entry  
31
Demonic

Demonic

2015
×
★★
Edit this entry  
12
Bad Moms

Bad Moms

2016
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
03
Seven Psychopaths

Seven Psychopaths

2012
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
03
Zoolander 2

Zoolander 2

2016
×
★★★½
Edit this entry  
20
Mardi Gras: Spring Break

Mardi Gras: Spring Break

2011
×
★★½
Edit this entry  
14
Jumanji

Jumanji

1995
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
14
The Girl Next Door

The Girl Next Door

2004
×
★★★
Edit this entry  
06
Star Trek: First Contact

Star Trek: First Contact

1996
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
02
The Secret Life of Pets

The Secret Life of Pets

2016
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
19
Money Monster

Money Monster

2016
×
★★★½
Edit this entry  
17
Zoolander

Zoolander

2001
×
★★★½
Edit this entry  
26
Zootopia

Zootopia

2016
×
★★★★
Edit this entry  
04
Deadpool

Deadpool

2016
×
★★★★
Edit this entry  
19
Iron Sky

Iron Sky

2012
×
★★★
Read the review Edit this entry  
07
The X Files

The X Files

1998
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
03
Dirty Dancing: Havana Nights

Dirty Dancing: Havana Nights

2004
×
★★½
Edit this entry  
03
Burlesque

Burlesque

2010
×
★★★
Read the review Edit this entry  
01
Big Momma's House 2

Big Momma's House 2

2006
×
Read the review Edit this entry