Michelle has logged 52 entries for films during 2020.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
03
The Family Stone

The Family Stone

2005
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
12
Moonstruck

Moonstruck

1987
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
03
School of Rock

School of Rock

2003
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
30
The Rocky Horror Picture Show

The Rocky Horror Picture Show

1975
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
29
Labyrinth

Labyrinth

1986
×
★★★½
Edit this entry  
25
Shrek

Shrek

2001
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
25
Hubie Halloween

Hubie Halloween

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
24
Young Frankenstein

Young Frankenstein

1974
×
★★★★
Edit this entry  
24
Mamma Mia!

Mamma Mia!

2008
×
★★★
Read the review Edit this entry  
20
10 Cloverfield Lane

10 Cloverfield Lane

2016
×
★★★★
Edit this entry  
18
Signs

Signs

2002
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
17
Scare Me

Scare Me

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
12
The Gift

The Gift

2015
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
09
The Texas Chain Saw Massacre

The Texas Chain Saw Massacre

1974
×
★★★
Read the review Edit this entry  
08
Beetlejuice

Beetlejuice

1988
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
06
It Follows

It Follows

2014
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
03
Mandy

Mandy

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Game Night

Game Night

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
19
Call Me by Your Name

Call Me by Your Name

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Swiss Army Man

Swiss Army Man

2016
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Bad Times at the El Royale

Bad Times at the El Royale

2018
×
★★★½
Edit this entry  
21
Black Panther

Black Panther

2018
×
★★★★
Edit this entry  
16
Unstoppable

Unstoppable

2010
×
★★★
Read the review Edit this entry  
18
The Fate of the Furious

The Fate of the Furious

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
18
Furious 7

Furious 7

2015
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
18
Fast & Furious 6

Fast & Furious 6

2013
×
★★★½
Edit this entry  
18
Fast Five

Fast Five

2011
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
18
Fast & Furious

Fast & Furious

2009
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
14
Palm Springs

Palm Springs

2020
×
★★★½
Edit this entry  
12
Little Women

Little Women

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
11
Eurovision Song Contest: The Story of Fire Saga

Eurovision Song Contest: The Story of Fire Saga

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
09
Ready or Not

Ready or Not

2019
×
★★★
Edit this entry  
12
The King of Staten Island

The King of Staten Island

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
18
Good Time

Good Time

2017
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
03
Shoplifters

Shoplifters

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
01
Interstellar

Interstellar

2014
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
22
The Invisible Man

The Invisible Man

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
15
John Mulaney & The Sack Lunch Bunch

John Mulaney & The Sack Lunch Bunch

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
11
Joker

Joker

2019
×
★★½
Read the review Edit this entry  
10
Hunt for the Wilderpeople

Hunt for the Wilderpeople

2016
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
10
The Farewell

The Farewell

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
13
The Greatest Showman

The Greatest Showman

2017
×
★★
Read the review Edit this entry  
05
Spider-Man: Far from Home

Spider-Man: Far from Home

2019
×
★★★½
Edit this entry  
05
Spider-Man: Into the Spider-Verse

Spider-Man: Into the Spider-Verse

2018
×
★★★★½
Edit this entry  
05
Booksmart

Booksmart

2019
×
★★★★★
Edit this entry  
05
Midsommar

Midsommar

2019
×
★★★
Edit this entry  
05
Jojo Rabbit

Jojo Rabbit

2019
×
★★★★½
Edit this entry  
05
The Lighthouse

The Lighthouse

2019
×
★★★½
Edit this entry  
05
Parasite

Parasite

2019
×
★★★★★
Edit this entry  
05
Knives Out

Knives Out

2019
×
★★★★★
Edit this entry