• Nelly & Nadine

    ★★★★

  • Inventing Anna

    ★★

  • The Woman in the House Across the Street from the Girl in the Window

    ★★★

  • Blue Island

    ★★★★

  • Navalny

    ★★★½

  • My Old School

    ★★

  • The Exiles

    ★★★½

  • Master

    ★★★

  • The Tourist

    ★★★½

  • A Very British Scandal

    ★★★

  • Don't Look Up

    ★★

  • The Unlikely Murderer

    ★★½

  • Anita

    ★★★½

  • Nouveau-Québec

    ★★★½

  • The Harder They Fall

    ★★★½

  • Bootlegger

    ★★★½

  • Saintmaking

  • The Noise of Engines

    ★★½

  • Arthur Rambo

  • Margrete: Queen of the North

    ★★★

  • A Small Fortune

    ★★★½

  • Drunken Birds

    ★★★½

  • The Middle Man

    ★★★

  • The Mad Women's Ball

    ★★★½

  • Benediction

    ★★★★

  • The Humans

    ★★★

  • Wildhood

    ★★★½

  • Maria Chapdelaine

    ★★½

  • All My Puny Sorrows

    ★★★★

  • Good Madam

    ★★★

  • 7 Prisoners

    ★★★

  • Costa Brava, Lebanon

    ★★★

  • True Things

    ★★

  • Official Competition

    ★★★

  • Spencer

    ★★½

  • The Lost Daughter

    ★★★½

  • Julia

    ★★★★

  • King Richard

    ★★★

  • The Card Counter

    ★★★

  • Belfast

    ★★½

  • The Power of the Dog

    ★★★½

  • The Electrical Life of Louis Wain

    ★★★★

  • Parallel Mothers

    ★★★★

  • Learn to Swim

    ★★½

  • Juniper

    ★★

  • Boiling Point

    ★★½

  • Operation Hyacinth

    ★★★½

  • Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings

    ★★½

  • The Trip

    ★★★½

  • Old

    ★★½

  • Revolution of Our Times

    ★★★★★

  • France

    ★★★

  • Titane

    ★★½

  • A Hero

    ★★★★

  • The French Dispatch

    ★★★★

  • Bergman Island

    ★★★★

  • Drive My Car

    ★★★★

  • Întregalde

    ★★★★

  • Ali & Ava

    ★★★

  • Compartment No. 6

    ★★★★

  • Mothering Sunday

    ★★★★

  • The Worst Person in the World

    ★★★½

  • Lingui, The Sacred Bonds

    ★★★½

  • Annette

    ★★

  • Zero to Hero

    ★★½

  • Tokyo Shaking

    ★★

  • Do Not Hesitate

    ★★★

  • Are You Lonesome Tonight?

    ★★★½

  • Roadrunner: A Film About Anthony Bourdain

    ★★★

  • Time

    ★★★½

  • Plan B

    ★★★½

  • The Woman in the Window