RSS feed for MichNiehaus

MichNiehaus has logged 30 entries for films rated ★★★★ .

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
25
Lady Bird

Lady Bird

2017
×
★★★★
Edit this entry  
18
1917

1917

2019
×
★★★★
Edit this entry  
16
Memorable

Memorable

2019
×
★★★★
Edit this entry  
14
The Night I Swam

The Night I Swam

2017
×
★★★★
Edit this entry  
06
Parasite

Parasite

2019
×
★★★★
Edit this entry  
05
Joker

Joker

2019
×
★★★★
Edit this entry  
05
My Skinny Sister

My Skinny Sister

2015
×
★★★★
Edit this entry  
28
Corn Island

Corn Island

2014
×
★★★★
Edit this entry  
25
The New Girlfriend

The New Girlfriend

2014
×
★★★★
Edit this entry  
15
303

303

2018
×
★★★★
Edit this entry  
09
Marriage Story

Marriage Story

2019
×
★★★★
Edit this entry  
04
Watchmen

Watchmen

2009
×
★★★★
Edit this entry  
03
Summer Days with Coo

Summer Days with Coo

2007
×
★★★★
Edit this entry  
02
Wolf Children

Wolf Children

2012
×
★★★★
Edit this entry  
25
Silent Heart

Silent Heart

2014
×
★★★★
Edit this entry  
04
After Lucia

After Lucia

2012
×
★★★★
Edit this entry  
28
Autumn Sonata

Autumn Sonata

1978
×
★★★★
Edit this entry  
21
Journey to a Mother's Room

Journey to a Mother's Room

2018
×
★★★★
Edit this entry  
20
The Guilty

The Guilty

2018
×
★★★★
Edit this entry  
18
Frantz

Frantz

2016
×
★★★★
Edit this entry  
08
Period. End of Sentence.

Period. End of Sentence.

2018
×
★★★★
Edit this entry  
23
Spider-Man: Into the Spider-Verse

Spider-Man: Into the Spider-Verse

2018
×
★★★★
Edit this entry  
22
Shoplifters

Shoplifters

2018
×
★★★★
Edit this entry  
18
Lost & Found

Lost & Found

2018
×
★★★★
Edit this entry  
14
Cold War

Cold War

2018
×
★★★★
Edit this entry  
05
Mother

Mother

2017
×
★★★★
Edit this entry  
03
Champions

Champions

2018
×
★★★★
Edit this entry  
02
Roma

Roma

2018
×
★★★★
Edit this entry  
28
Ralph Breaks the Internet

Ralph Breaks the Internet

2018
×
★★★★
Edit this entry  
13
Linda Linda Linda

Linda Linda Linda

2005
×
★★★★
Edit this entry