• Apostle

    ★★★½

  • A Simple Favor

    ★★★★½

  • Hereditary

    ★★★★½

  • The Open House

    ½

  • The Babysitter

    ★★★★½

  • Happy Death Day

    ★★★

  • Creep 2

    ★★★½

  • Ghost Stories

    ★★★½

  • Revenge

    ★★★★½

  • The Cured

    ★★★½

  • Molly's Game

    ★★★★½

  • I, Tonya

    ★★★★½

  • It

    ★★½

  • mother!

    ★★★

  • Three Billboards Outside Ebbing, Missouri

    ★★★★★

  • Lady Bird

    ★★★★½

  • The Killing of a Sacred Deer

    ★★★½

  • My Friend Dahmer

    ★★★★

  • The Endless

    ★★★★½

  • M.F.A.

    ★★★★

  • Tragedy Girls

    ★★★★

  • Super Dark Times

  • Get Out

    ★★★★★

  • Berlin Syndrome

    ★★★★½

  • The Ghoul

    ★★★

  • Split

    ★★★½

  • Better Watch Out

    ★★★★½

  • I Am the Pretty Thing That Lives in the House

    ★★★★

  • The Autopsy of Jane Doe

    ★★★★

  • Hounds of Love

    ★★★★★

  • Prevenge

    ★★★★½

  • Killing Ground

    ★★★★

  • The Neon Demon

    ★★★★

  • Personal Shopper

    ★★★

  • Raw

    ★★★★★

  • The Wailing

    ★★★★★

  • The Belko Experiment

    ★★★½

  • The Love Witch

    ★★★★½

  • The Eyes of My Mother

    ★★★★½

  • The Devil's Candy

    ★★★★½

  • The Blackcoat's Daughter

    ★★★★½

  • Green Room

    ★★★★★

  • The Final Girls

    ★★★★

  • The Witch

    ★★★★★

  • The Taking of Deborah Logan

    ★★

  • Starry Eyes

    ★★★½

  • It Follows

    ★★★★½

  • Creep

    ★★★★

  • A Girl Walks Home Alone at Night

    ★★★★½

  • Excision

    ★★★

  • The Cabin in the Woods

    ★★★★★

  • Pontypool

    ★★★★★

  • Death Becomes Her

    ★★★★

  • Lifeforce

    ★★★

  • The Dark Crystal

    ★★★★

  • The Thing

    ★★★★★

  • Black Christmas

    ★★★★½

  • What Ever Happened to Baby Jane?

    ★★★★½