• Malignant

    ★★★

  • The Green Knight

    ★★★½

  • The Suicide Squad

    ★★½

  • Pig

    ★★★★★

  • Luca

    ★★★★

  • Mortal Kombat

    ★★½

  • Bad Trip

    ★★★½

  • Godzilla vs. Kong

    ★★★

  • Nobody

    ★★★½

  • Judas and the Black Messiah

    ★★★★

  • Riders of Justice

    ★★★★★

  • The Queen's Gambit

    ★★★★

  • Borat Subsequent Moviefilm

    ★★

  • Psycho Goreman

    ★½

  • Soul

    ★★★★

  • Spontaneous

    ★★★

  • Wolfwalkers

    ★★★★★

  • Another Round

    ★★★½

  • Nomadland

    ★★

  • I'm Thinking of Ending Things

    ★★★★

  • Host

    ★★½

  • A Quiet Place Part II

    ★★★½

  • The Invisible Man

    ★★★★

  • Onward

    ★★★

  • The Social Dilemma

  • Palm Springs

  • Promising Young Woman

    ★★★★

  • Dick Johnson Is Dead

  • Star Wars: The Rise of Skywalker

    ★★

  • Jojo Rabbit

    ★★★

  • Knives Out

    ★★★★

  • Corpus Christi

    ★★★★

  • Joker

    ★★½

  • Uncut Gems

    ★★★★½

  • Marriage Story

    ★★★★★

  • Scary Stories to Tell in the Dark

    ★★½

  • Straight Up

    ★★★★½

  • Gaza Fights for Freedom

    ★★★★

  • Midsommar

    ★★★★

  • Toy Story 4

  • Once Upon a Time… in Hollywood

    ★★★★★

  • Parasite

    ★★★★★

  • Portrait of a Lady on Fire

    ★★★★

  • Us

    ★★★½

  • Saint Frances

    ★★★½

  • Extra Ordinary

    ★★★½

  • Spider-Man: Into the Spider-Verse

  • Creed II

    ★★★

  • The Haunting of Hill House

    ★★★★½

  • Halloween

    ★★★½

  • Fahrenheit 11/9

  • At Eternity's Gate

    ★★★★

  • The Favourite

    ★★★★

  • The House That Jack Built

  • Happy as Lazzaro

    ★★★★

  • Border

    ★★★★½

  • Thunder Road

    ★★★½

  • Upgrade

    ★★★★

  • A Quiet Place

  • Game Night

    ★★★★

  • Isle of Dogs

    ★★★½

  • A Futile and Stupid Gesture

    ★★★½

  • Tully

    ★★★★

  • The Happy Prince

    ★★★½

  • Hereditary

    ★★★★

  • Sorry to Bother You

    ★★★★½

  • Blindspotting

    ★★★★½

  • Star Wars: The Last Jedi

  • Paddington 2

    ★★★★½

  • Coco

    ★★★★★

  • Gerald's Game

    ★★★

  • It

    ★★