Sort by

McKenna has logged 27 entries for films during May 2021.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
Strangers on a Train

Strangers on a Train

1951
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
29
Requiem for a Dream

Requiem for a Dream

2000
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
28
A Quiet Place Part II

A Quiet Place Part II

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
28
The Beach Bum

The Beach Bum

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Mulholland Drive

Mulholland Drive

2001
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
27
A Quiet Place

A Quiet Place

2018
×
★★★★½
Edit this entry  
25
The Lost Boys

The Lost Boys

1987
×
★★★★
Edit this entry  
22
Dream Horse

Dream Horse

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
22
Ernest & Celestine

Ernest & Celestine

2012
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
21
FLCL

FLCL

2000
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
20
Bound

Bound

1996
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
20
Love, Death & Robots: The Drowned Giant

Love, Death & Robots: The Drowned Giant

2021
×
★★★½
Edit this entry  
20
Love, Death & Robots: Life Hutch

Love, Death & Robots: Life Hutch

2021
×
★★½
Edit this entry  
19
Love, Death & Robots: All Through the House

Love, Death & Robots: All Through the House

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
19
Love, Death & Robots: The Tall Grass

Love, Death & Robots: The Tall Grass

2021
×
★★★★
Edit this entry  
19
Love, Death & Robots: Snow in the Desert

Love, Death & Robots: Snow in the Desert

2021
×
★★½
Read the review Edit this entry  
19
Love, Death & Robots: Pop Squad

Love, Death & Robots: Pop Squad

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
19
Love, Death & Robots: Ice

Love, Death & Robots: Ice

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
19
Love, Death & Robots: Automated Customer Service

Love, Death & Robots: Automated Customer Service

2021
×
★★
Read the review Edit this entry  
19
The Mitchells vs. The Machines

The Mitchells vs. The Machines

2021
×
★★★★½
Edit this entry  
18
Neon Genesis Evangelion: The End of Evangelion

Neon Genesis Evangelion: The End of Evangelion

1997
×
Read the review Edit this entry  
17
Spiral: From the Book of Saw

Spiral: From the Book of Saw

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
11
Jigsaw

Jigsaw

2017
×
★★★
Edit this entry  
11
Saw 3D

Saw 3D

2010
×
★½
Read the review Edit this entry  
11
Saw VI

Saw VI

2009
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
11
Saw V

Saw V

2008
×
★★
Read the review Edit this entry  
05
The Young Girls of Rochefort

The Young Girls of Rochefort

1967
×
★★★★½
Read the review Edit this entry