microbatz has logged 126 entries for films during 2020.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
30
Out of Sight

Out of Sight

1998
×
★★★★★
Edit this entry  
28
Ford v Ferrari

Ford v Ferrari

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Soul

Soul

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
21
Suicide Squad

Suicide Squad

2016
×
★½
Read the review Edit this entry  
21
Thief

Thief

1981
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
20
Class Action Park

Class Action Park

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
19
Elf

Elf

2003
×
★★★★
Edit this entry  
18
Birds of Prey (and the Fantabulous Emancipation of One Harley Quinn)

Birds of Prey (and the Fantabulous Emancipation of One Harley Quinn)

2020
×
★★★½
Edit this entry  
17
Three Days of the Condor

Three Days of the Condor

1975
×
★★★½
Edit this entry  
14
Ava

Ava

2020
×
★★
Read the review Edit this entry  
10
In Bruges

In Bruges

2008
×
★★★★
Edit this entry  
07
Tombstone

Tombstone

1993
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
06
Prospect

Prospect

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
05
The Queen's Gambit

The Queen's Gambit

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
03
Die Hard

Die Hard

1988
×
★★★★½
Edit this entry  
29
The Dawn Wall

The Dawn Wall

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
25
The Villainess

The Villainess

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
24
Point Break

Point Break

1991
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
23
The Italian Job

The Italian Job

2003
×
★★★
Read the review Edit this entry  
20
The Mechanic

The Mechanic

1972
×
★★
Read the review Edit this entry  
20
Miller's Crossing

Miller's Crossing

1990
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
17
Sing Street

Sing Street

2016
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
16
The Nightingale

The Nightingale

2018
×
★★½
Read the review Edit this entry  
15
Red River

Red River

1948
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
12
The Big Sleep

The Big Sleep

1946
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
11
The Man Who Shot Liberty Valance

The Man Who Shot Liberty Valance

1962
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
11
Blue Ruin

Blue Ruin

2013
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
10
Troops

Troops

1997
×
★★★
Read the review Edit this entry  
10
Rebel Scum

Rebel Scum

2016
×
★★½
Read the review Edit this entry  
10
Darth Maul: Apprentice

Darth Maul: Apprentice

2016
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
09
Sudden Fear

Sudden Fear

1952
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
07
Borat Subsequent Moviefilm

Borat Subsequent Moviefilm

2020
×
★★★
Edit this entry  
06
Invasion of the Body Snatchers

Invasion of the Body Snatchers

1978
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
05
The Wild Bunch

The Wild Bunch

1969
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
03
Atlantics

Atlantics

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
03
Kung Fury

Kung Fury

2015
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
30
Get Duked!

Get Duked!

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
26
True Stories

True Stories

1986
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
22
Don't Look Now

Don't Look Now

1973
×
★★★
Edit this entry  
21
The Spy Who Came in from the Cold

The Spy Who Came in from the Cold

1965
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
20
Free Fire

Free Fire

2016
×
★★½
Read the review Edit this entry  
20
Terminator: Dark Fate

Terminator: Dark Fate

2019
×
★★½
Read the review Edit this entry  
19
Scream

Scream

1996
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
18
The Cabin in the Woods

The Cabin in the Woods

2011
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
18
Onward

Onward

2020
×
★★★½
Edit this entry  
16
The Addams Family

The Addams Family

1991
×
★★★
Read the review Edit this entry  
14
Once Upon a Time… in Hollywood

Once Upon a Time… in Hollywood

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
10
Thunder Road

Thunder Road

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
08
Clue

Clue

1985
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
07
The Taking of Pelham One Two Three

The Taking of Pelham One Two Three

1974
×
★★★★★
Edit this entry