microbatz has logged 22 entries for films during September 2020.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
29
Tucker and Dale vs. Evil

Tucker and Dale vs. Evil

2010
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
29
My Life as a Zucchini

My Life as a Zucchini

2016
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Paths of Glory

Paths of Glory

1957
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
27
Mirai

Mirai

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
24
The Florida Project

The Florida Project

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Bacurau

Bacurau

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
22
The Hobbit: The Battle of the Five Armies

The Hobbit: The Battle of the Five Armies

2014
×
★½
Read the review Edit this entry  
17
Inside Man

Inside Man

2006
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
16
Slow West

Slow West

2015
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
15
Get Duked!

Get Duked!

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
14
The Train

The Train

1964
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
14
Leave No Trace

Leave No Trace

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
13
The Man Who Killed Hitler and Then the Bigfoot

The Man Who Killed Hitler and Then the Bigfoot

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
12
Mulan

Mulan

2020
×
★★½
Read the review Edit this entry  
10
Nightcrawler

Nightcrawler

2014
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
10
The Umbrellas of Cherbourg

The Umbrellas of Cherbourg

1964
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
09
Meek's Cutoff

Meek's Cutoff

2010
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
07
City on Fire

City on Fire

1987
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
06
Head

Head

1968
×
★★½
Read the review Edit this entry  
05
First Cow

First Cow

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
02
Seconds

Seconds

1966
×
★★½
Read the review Edit this entry  
01
1917

1917

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry