Sort by

mica ✧˖°. has logged 11 entries for films during May 2021.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
30
Cruella

Cruella

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Accepted

Accepted

2006
×
Read the review Edit this entry  
25
Cam

Cam

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
24
Bend It Like Beckham

Bend It Like Beckham

2002
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Candy Jar

Candy Jar

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
23
Trick 'r Treat

Trick 'r Treat

2007
×
★★★
Read the review Edit this entry  
18
Twilight

Twilight

2008
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
16
Tragedy Girls

Tragedy Girls

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
15
Tenet

Tenet

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
06
mother!

mother!

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
05
The Hobbit: The Battle of the Five Armies

The Hobbit: The Battle of the Five Armies

2014
×
★★★★★
Read the review Edit this entry