• Blonde

  • Memoria

  • Soul

    ★★★

  • Freaky

    ★★★

  • Still Processing

    ★★★★★

  • Phineas and Ferb: The Movie: Candace Against the Universe

    ★★★½

  • Hamilton

    ★★★½

  • Eurovision Song Contest: The Story of Fire Saga

    ★★★½

  • I've Been Afraid

    ★★★★

  • Ghost Quartet at the McKittrick Hotel, Jan. 12, 2015

    ★★★★½

  • Onward

    ★★★

  • Birds of Prey (and the Fantabulous Emancipation of One Harley Quinn)

    ★★★½

  • Little Women

    ★★★★★

  • Knives Out

    ★★★★★

  • Steven Universe: The Movie

    ★★★½

  • La Llorona

    ★★★★

  • Parasite

    ★★★★★

  • Portrait of a Lady on Fire

    ★★★★½

  • Booksmart

    ★★★★

  • Captain Marvel

    ★★½

  • Happy Death Day 2U

    ★★★

  • The Farewell

    ★★★★★

  • Spider-Man: Into the Spider-Verse

    ★★★★★

  • Mary Poppins Returns

    ★★

  • Fantastic Beasts: The Crimes of Grindelwald

    ½

  • The House with a Clock in Its Walls

    ★★★

  • Gacha Gacha

    ★★★½

  • Crazy Rich Asians

    ★★★★

  • Mission: Impossible - Fallout

    ★★★★½

  • Jurassic World: Fallen Kingdom

    ★★★½

  • Ocean's Eight

    ★★★½

  • Incredibles 2

    ★★★½

  • Breaking In

    ½

  • Avengers: Infinity War

    ½

  • Ready Player One

    ★★½

  • A Quiet Place

    ★★★½

  • The Wolf House

    ★★★★

  • Black Panther

    ★★★½

  • Star Wars: The Last Jedi

    ★★★★½

  • The Greatest Showman

    ★★½

  • Paddington 2

    ★★★★★

  • Coco

    ★★★★½

  • Thor: Ragnarok

    ★★★½

  • Happy Death Day

    ★★★★½

  • Marshall

    ★★★

  • I, Tonya

    ★★★½

  • Home Again

    ★★

  • The Dark Tower

    ★★

  • Dunkirk

    ★★★

  • Mary and the Witch's Flower

    ★★★

  • Spider-Man: Homecoming

    ★★★½

  • My Cousin Rachel

    ★★★½

  • Wonderstruck

    ★★★★

  • Wonder Woman

    ★★★½

  • Baby Driver

    ★★★★½

  • Beauty and the Beast

    ½

  • Moana

    ★★★½

  • A Silent Voice

    ★★★

  • La La Land

    ★★

  • Shin Godzilla

    ★★★½

  • Your Name.

    ★★★½

  • Captain America: Civil War

    ★★

  • My Big Fat Greek Wedding 2

    ★★½

  • Some Dark Place

    ★★★½

  • Star Wars: The Force Awakens

    ★★★

  • Creed

    ★★★★

  • The Peanuts Movie

    ★★★½

  • Shudō

    ★★★★

  • The Intern

    ★★★★

  • Mission: Impossible - Rogue Nation

    ★★★★

  • Ant-Man

    ★★★

  • Inside Out

    ★★★★