RSS feed for Brandy
Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
05
Extremely Wicked, Shockingly Evil and Vile

Extremely Wicked, Shockingly Evil and Vile

2019
×
Read the review Edit this entry  
04
The Frankenstein Theory

The Frankenstein Theory

2013
×
½
Read the review Edit this entry  
04
Clickbait

Clickbait

2019
×
½
Read the review Edit this entry  
01
Child's Play

Child's Play

2019
×
½
Read the review Edit this entry  
01
We Go On

We Go On

2016
×
Read the review Edit this entry  
01
Ruin Me

Ruin Me

2017
×
½
Read the review Edit this entry  
29
Headless Horseman

Headless Horseman

2007
×
½
Read the review Edit this entry  
27
Starsky & Hutch

Starsky & Hutch

2004
×
Read the review Edit this entry  
24
The Matrix

The Matrix

1999
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
20
Shark Night 3D

Shark Night 3D

2011
×
½
Read the review Edit this entry  
16
Bambi

Bambi

1942
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
16
Midsommar

Midsommar

2019
×
Read the review Edit this entry  
12
Diggerz: Black Lung Rises

Diggerz: Black Lung Rises

2019
×
½
Read the review Edit this entry  
10
Tales from the Darkside: The Movie

Tales from the Darkside: The Movie

1990
×
★★★
Read the review Edit this entry  
10
Tales of Found Footage

Tales of Found Footage

×
½
Read the review Edit this entry  
09
Joker

Joker

2019
×
★★
Read the review Edit this entry  
07
Haunt

Haunt

2019
×
½
Read the review Edit this entry  
26
Slugs

Slugs

1988
×
Read the review Edit this entry  
19
Room 6

Room 6

2006
×
½
Read the review Edit this entry  
19
Vampires

Vampires

1998
×
Read the review Edit this entry  
19
The Taking of Deborah Logan

The Taking of Deborah Logan

2014
×
½
Read the review Edit this entry  
13
Errementari: The Blacksmith and the Devil

Errementari: The Blacksmith and the Devil

2017
×
Read the review Edit this entry  
13
House of the Witch

House of the Witch

2017
×
½
Read the review Edit this entry  
12
The Cloverfield Paradox

The Cloverfield Paradox

2018
×
½
Read the review Edit this entry  
12
Polar

Polar

2019
×
½
Read the review Edit this entry  
12
Tusk

Tusk

2014
×
½
Read the review Edit this entry  
12
Heathers

Heathers

1988
×
★★
Read the review Edit this entry  
11
47 Meters Down

47 Meters Down

2017
×
½
Read the review Edit this entry  
11
Inferno

Inferno

1980
×
Read the review Edit this entry  
11
Brigham City

Brigham City

2001
×
Read the review Edit this entry  
09
Candyman: Day of the Dead

Candyman: Day of the Dead

1999
×
½
Read the review Edit this entry  
09
Chillerama

Chillerama

2011
×
½
Read the review Edit this entry  
07
Parents

Parents

1989
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
06
The Blackcoat's Daughter

The Blackcoat's Daughter

2015
×
½
Read the review Edit this entry  
06
The Witch

The Witch

2015
×
½
Read the review Edit this entry  
06
The Black Water Vampire

The Black Water Vampire

2014
×
Read the review Edit this entry  
06
Book of Evil

Book of Evil

2018
×
½
Read the review Edit this entry  
06
Lake Mungo

Lake Mungo

2008
×
Read the review Edit this entry  
05
Blood Bound

Blood Bound

2019
×
½
Read the review Edit this entry  
05
The Evil Down the Street

The Evil Down the Street

2019
×
½
Read the review Edit this entry  
05
In the Tall Grass

In the Tall Grass

2019
×
½
Read the review Edit this entry  
04
Creep 2

Creep 2

2017
×
½
Read the review Edit this entry  
04
Candyman

Candyman

1992
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
03
A.M.I.

A.M.I.

2019
×
Read the review Edit this entry  
02
Metallica: Some Kind of Monster

Metallica: Some Kind of Monster

2004
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
30
Hungerford

Hungerford

2014
×
½
Read the review Edit this entry  
29
Hatchet

Hatchet

2006
×
Read the review Edit this entry  
28
5ive Girls

5ive Girls

2006
×
½
Read the review Edit this entry  
28
Jackals

Jackals

2017
×
Read the review Edit this entry  
28
Don't Look

Don't Look

2018
×
½
Read the review Edit this entry