Michal has logged 26 entries for films during August 2020.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
Muppets Most Wanted

Muppets Most Wanted

2014
×
★★★
Read the review Edit this entry  
30
Frances Ha

Frances Ha

2012
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
29
The Muppet Movie

The Muppet Movie

1979
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Phineas and Ferb: The Movie: Candace Against the Universe

Phineas and Ferb: The Movie: Candace Against the Universe

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
23
Mamma Mia! Here We Go Again

Mamma Mia! Here We Go Again

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Ratatouille

Ratatouille

2007
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Flushed Away

Flushed Away

2006
×
★★
Read the review Edit this entry  
22
Stuart Little

Stuart Little

1999
×
½
Read the review Edit this entry  
22
MouseHunt

MouseHunt

1997
×
Read the review Edit this entry  
22
The Great Mouse Detective

The Great Mouse Detective

1986
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
22
The Rescuers

The Rescuers

1977
×
★★½
Read the review Edit this entry  
22
An American Tail

An American Tail

1986
×
★★★
Read the review Edit this entry  
22
The Secret of NIMH

The Secret of NIMH

1982
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
15
Inception

Inception

2010
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
13
Casablanca

Casablanca

1942
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
12
When Harry Met Sally...

When Harry Met Sally...

1989
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
11
When Harry Met Sally...

When Harry Met Sally...

1989
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
09
The Lord of the Rings: The Return of the King

The Lord of the Rings: The Return of the King

2003
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
09
When Harry Met Sally...

When Harry Met Sally...

1989
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
08
The Lord of the Rings: The Two Towers

The Lord of the Rings: The Two Towers

2002
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
07
The Lord of the Rings: The Fellowship of the Ring

The Lord of the Rings: The Fellowship of the Ring

2001
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
05
Aliens

Aliens

1986
×
★★★
Read the review Edit this entry  
05
Alien

Alien

1979
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
03
Coco

Coco

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
02
Okja

Okja

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
02
Chicago

Chicago

2002
×
★★★★
Read the review Edit this entry