RSS feed for MightiestBeard
Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
22
Portrait of a Lady on Fire

Portrait of a Lady on Fire

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
18
The Lighthouse

The Lighthouse

2019
×
★★★★½
Edit this entry  
16
Sonic the Hedgehog

Sonic the Hedgehog

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
15
Fantasy Island

Fantasy Island

2020
×
★½
Read the review Edit this entry  
13
To All the Boys: P.S. I Still Love You

To All the Boys: P.S. I Still Love You

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
08
Jojo Rabbit

Jojo Rabbit

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
08
Missing Link

Missing Link

2019
×
★★★
Edit this entry  
08
Jay and Silent Bob Reboot

Jay and Silent Bob Reboot

2019
×
★★½
Edit this entry  
08
I Lost My Body

I Lost My Body

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
07
Birds of Prey (and the Fantabulous Emancipation of One Harley Quinn)

Birds of Prey (and the Fantabulous Emancipation of One Harley Quinn)

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
06
Uncut Gems

Uncut Gems

2019
×
★★★½
Read prior review Edit this entry  
06
Lady Macbeth

Lady Macbeth

2016
×
★★★½
Edit this entry  
04
A Beautiful Day in the Neighborhood

A Beautiful Day in the Neighborhood

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
01
Joker

Joker

2019
×
Read prior review Edit this entry  
01
Gretel & Hansel

Gretel & Hansel

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
26
Knives Out

Knives Out

2019
×
★★★★½
Edit this entry  
26
Color Out of Space

Color Out of Space

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
22
Parasite

Parasite

2019
×
★★★★★
Edit this entry  
18
Little Women

Little Women

2019
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
17
Dolittle

Dolittle

2020
×
★★
Read the review Edit this entry  
15
Little Women

Little Women

1994
×
★★★
Edit this entry  
12
Rocketman

Rocketman

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
12
1917

1917

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
10
Underwater

Underwater

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
08
Ford v Ferrari

Ford v Ferrari

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
07
Late Night

Late Night

2019
×
★★½
Read the review Edit this entry  
07
High Life

High Life

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
05
Little Women

Little Women

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
04
Marriage Story

Marriage Story

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
03
Uncut Gems

Uncut Gems

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
03
The Irishman

The Irishman

2019
×
★★½
Read the review Edit this entry  
02
Joker

Joker

2019
×
Read the review Edit this entry  
31
Terminator: Dark Fate

Terminator: Dark Fate

2019
×
★★
Read the review Edit this entry  
20
Green Book

Green Book

2018
×
Read the review Edit this entry  
16
BlacKkKlansman

BlacKkKlansman

2018
×
Read the review Edit this entry  
16
Roma

Roma

2018
×
Read the review Edit this entry  
15
Alita: Battle Angel

Alita: Battle Angel

2019
×
Edit this entry  
15
mid90s

mid90s

2018
×
★½
Read the review Edit this entry  
10
Overlord

Overlord

2018
×
Read the review Edit this entry  
06
The Ballad of Buster Scruggs

The Ballad of Buster Scruggs

2018
×
Edit this entry  
28
Polar

Polar

2019
×
Read the review Edit this entry  
26
The Lego Movie 2: The Second Part

The Lego Movie 2: The Second Part

2019
×
Read the review Edit this entry  
21
Nightcrawler

Nightcrawler

2014
×
Read the review Edit this entry  
19
Glass

Glass

2019
×
Read the review Edit this entry  
17
Split

Split

2016
×
Read the review Edit this entry  
18
American Assassin

American Assassin

2017
×
★★★
Read the review Edit this entry