Warren has logged 29 entries for films during July 2018.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
Amityville 3-D

Amityville 3-D

1983
×
★★
Read the review Edit this entry  
30
Paddington

Paddington

2014
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
30
Mission: Impossible III

Mission: Impossible III

2006
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
29
A Fistful of Dollars

A Fistful of Dollars

1964
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
29
Death-Scort Service

Death-Scort Service

2015
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
24
Happy Death Day

Happy Death Day

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
24
Birdboy: The Forgotten Children

Birdboy: The Forgotten Children

2015
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Nerve

Nerve

2016
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
22
Death Spa

Death Spa

1989
×
★★★
Read the review Edit this entry  
22
Josh Kirby... Time Warrior: Trapped on Toyworld

Josh Kirby... Time Warrior: Trapped on Toyworld

1995
×
★★½
Read the review Edit this entry  
20
Star Trek VI: The Undiscovered Country

Star Trek VI: The Undiscovered Country

1991
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
18
The House on Sorority Row

The House on Sorority Row

1982
×
★★½
Read the review Edit this entry  
16
Humanoids from the Deep

Humanoids from the Deep

1980
×
★★★
Read the review Edit this entry  
16
Final Exam

Final Exam

1981
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
15
Sorority House Massacre

Sorority House Massacre

1986
×
★★½
Read the review Edit this entry  
15
Wyrmwood: Road of the Dead

Wyrmwood: Road of the Dead

2014
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
14
The Jurassic Games

The Jurassic Games

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
13
Friday the 13th

Friday the 13th

1980
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
12
Dead Heat

Dead Heat

1988
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
10
The Fly

The Fly

1958
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
10
Pontypool

Pontypool

2008
×
★★★
Read the review Edit this entry  
08
Shocking Dark

Shocking Dark

1989
×
Read the review Edit this entry  
07
Sweet Sixteen

Sweet Sixteen

1983
×
★★★
Read the review Edit this entry  
05
The Monkey King

The Monkey King

2014
×
★★★
Read the review Edit this entry  
03
Cries in the Night

Cries in the Night

1980
×
★★
Read the review Edit this entry  
02
Sleepaway Camp III: Teenage Wasteland

Sleepaway Camp III: Teenage Wasteland

1989
×
★★★
Read the review Edit this entry  
02
Tourist Trap

Tourist Trap

1979
×
★★★
Read the review Edit this entry  
01
Madman

Madman

1981
×
★★★
Read the review Edit this entry  
01
American Gothic

American Gothic

1987
×
★★★★
Read the review Edit this entry