• Tom and Jerry: Willy Wonka and the Chocolate Factory

    ★★★

  • The Villainess

    ★★★

  • 47 Meters Down

    ★★½

  • The Beguiled

    ★★★★½

  • Pirates of the Caribbean: Dead Men Tell No Tales

    ★★½

  • The Mummy

    ★★★½

  • How to Talk to Girls at Parties

    ★★

  • Wonderstruck

    ★★★½

  • Karpenter

    ★★½

  • Elle Fanning's Fan Fantasy

    ★★★★

  • Alien: Covenant

    ★★★

  • Party Night

    ★★½

  • Stephanie

    ★★★

  • Pool Party Massacre

    ★★½

  • Psychopaths

  • Voice from the Stone

    ★★★

  • The Jurassic Dead

  • The Fate of the Furious

    ★★★½

  • The Zookeeper's Wife

    ★★★★½

  • Ding Dong, You're Dead! The Making of

  • Home Deadly Home: The Making of

    ★★★½

  • Bokeh

    ★★

  • Life

    ★★★½

  • Mayhem

    ★★½

  • Galaxy of Horrors

    ★★½

  • Napping Princess

    ★★★½

  • Kong: Skull Island

    ★★★½

  • Logan

    ★★★½

  • Dark Dark Woods

    ★★★

  • The Home

    ★★★

  • Journey to the West: The Demons Strike Back

    ★★½

  • Kung Fu Yoga

    ★★★½

  • Get Out

    ★★

  • A Ghost Story

    ★★½

  • XX

    ★★★

  • Thoroughbreds

    ★★★

  • Killer Piñata

    ★★½

  • Death Race 2050

    ★★½

  • Unearthed & Untold: The Path to Pet Sematary

    ★★★½

  • xXx: Return of Xander Cage

    ★★★½

  • Live by Night

    ★★★½

  • Rogue One: A Star Wars Story

    ★★★

  • Duck the Halls: A Mickey Mouse Christmas Special

    ★★★★

  • Siren

    ★★★

  • Sky on Fire

    ★★★

  • Allied

    ★★★★

  • Rules Don't Apply

    ★★★½

  • Rush: Time Stand Still

    ★★★★

  • Krampus Unleashed

    ★★

  • The Garden

  • House of Purgatory

  • Ouija: Origin of Evil

    ★★½

  • Minutes Past Midnight

    ★★★★

  • Child Eater

    ★★½

  • Terrifier

    ★★½

  • It Stains the Sands Red

    ★★★

  • 20th Century Women

    ★★★½

  • No Tomorrow: A Turbo Kid Tale

    ★★★½

  • Split

    ★★★★½

  • Miss Peregrine's Home for Peculiar Children

    ★★★

  • Better Watch Out

    ★★★

  • The Void

    ★★★

  • The Magnificent Seven

    ★★★

  • The Limehouse Golem

    ★★★

  • I Am the Pretty Thing That Lives in the House

    ★★½

  • The Autopsy of Jane Doe

    ★★★½

  • American Pastoral

    ★★½

  • Hacksaw Ridge

    ★★★★½

  • No Way to Live

    ★★

  • Morgan

    ★★★

  • The Windmill Massacre

    ★★★½

  • Lake Bodom

    ★★½