RSS feed for Christopher

Christopher has logged 20 entries for films during February 2017.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
28
The BFG

The BFG

2016
×
★★½
Read the review Edit this entry  
25
Amadeus

Amadeus

1984
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
24
The Legend of Drunken Master

The Legend of Drunken Master

1994
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
22
Hell or High Water

Hell or High Water

2016
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
20
Moonlight

Moonlight

2016
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
20
The Founder

The Founder

2016
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
20
Moana

Moana

2016
×
★★★
Read the review Edit this entry  
20
The Big Short

The Big Short

2015
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
19
Alice Through the Looking Glass

Alice Through the Looking Glass

2016
×
★★½
Read the review Edit this entry  
14
John Wick: Chapter 2

John Wick: Chapter 2

2017
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
14
John Wick

John Wick

2014
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
11
The Money Pit

The Money Pit

1986
×
★★½
Read the review Edit this entry  
10
The Lego Batman Movie

The Lego Batman Movie

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
09
Admiral

Admiral

2015
×
★★
Read the review Edit this entry  
08
The Railway Man

The Railway Man

2013
×
★★★
Read the review Edit this entry  
07
How to Survive a Plague

How to Survive a Plague

2012
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
05
Dallas Buyers Club

Dallas Buyers Club

2013
×
Read the review Edit this entry  
04
Hardcore Henry

Hardcore Henry

2016
×
★★
Read the review Edit this entry  
03
All the Way

All the Way

2016
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
02
The Good Dinosaur

The Good Dinosaur

2015
×
★★★★
Read the review Edit this entry