RSS feed for Christopher

Christopher has logged 20 entries for films during July 2017.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
29
Tour de Pharmacy

Tour de Pharmacy

2017
×
★★★
Read the review Edit this entry  
28
Dunkirk

Dunkirk

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Elysium

Elysium

2013
×
★★
Read the review Edit this entry  
27
Goon

Goon

2011
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
26
Escape Plan

Escape Plan

2013
×
★★½
Read the review Edit this entry  
26
Draft Day

Draft Day

2014
×
★½
Read the review Edit this entry  
25
Hacksaw Ridge

Hacksaw Ridge

2016
×
★★★
Read the review Edit this entry  
24
Keeping Up with the Joneses

Keeping Up with the Joneses

2016
×
½
Read the review Edit this entry  
15
The Big Sick

The Big Sick

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
15
Captain America: The Winter Soldier

Captain America: The Winter Soldier

2014
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
15
Iron Man 3

Iron Man 3

2013
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
15
Thor

Thor

2011
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
14
Posse

Posse

1993
×
★★★
Read the review Edit this entry  
12
Chimes at Midnight

Chimes at Midnight

1965
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
12
Much Ado About Nothing

Much Ado About Nothing

1993
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
09
The Rock

The Rock

1996
×
★★
Read the review Edit this entry  
09
Spider-Man: Homecoming

Spider-Man: Homecoming

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
08
Kung Fu Panda

Kung Fu Panda

2008
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
07
Despicable Me 3

Despicable Me 3

2017
×
★½
Read the review Edit this entry  
04
Anthropoid

Anthropoid

2016
×
★★★½
Read the review Edit this entry