RSS feed for Christopher

Christopher has logged 32 entries for films during August 2018.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
30
Upgrade

Upgrade

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
27
The After Party

The After Party

2018
×
★★½
Read the review Edit this entry  
26
Mr. Right

Mr. Right

2015
×
★★½
Read the review Edit this entry  
25
A Futile and Stupid Gesture

A Futile and Stupid Gesture

2018
×
★★½
Read the review Edit this entry  
24
A Hologram for the King

A Hologram for the King

2016
×
★★
Read the review Edit this entry  
22
Darkman

Darkman

1990
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
21
The Polka King

The Polka King

2017
×
★★½
Read the review Edit this entry  
21
The Ridiculous 6

The Ridiculous 6

2015
×
½
Read the review Edit this entry  
20
To All the Boys I've Loved Before

To All the Boys I've Loved Before

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
20
Alpha

Alpha

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
19
Game Over, Man!

Game Over, Man!

2018
×
Read the review Edit this entry  
18
Ibiza

Ibiza

2018
×
★½
Read the review Edit this entry  
17
Crazy Rich Asians

Crazy Rich Asians

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
16
Borg vs McEnroe

Borg vs McEnroe

2017
×
★★★
Read the review Edit this entry  
14
Paths of Glory

Paths of Glory

1957
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
14
Won't You Be My Neighbor?

Won't You Be My Neighbor?

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
13
True Memoirs of an International Assassin

True Memoirs of an International Assassin

2016
×
★★
Read the review Edit this entry  
13
Extinction

Extinction

2018
×
★★
Read the review Edit this entry  
11
Greedy

Greedy

1994
×
★★★
Read the review Edit this entry  
11
The Guernsey Literary & Potato Peel Pie Society

The Guernsey Literary & Potato Peel Pie Society

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
11
Paradox

Paradox

2018
×
½
Read the review Edit this entry  
10
Pygmalion

Pygmalion

1938
×
★★★
Read the review Edit this entry  
08
Set It Up

Set It Up

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
08
Shock and Awe

Shock and Awe

2017
×
★★
Read the review Edit this entry  
07
Like Father

Like Father

2018
×
★★½
Read the review Edit this entry  
06
The Fundamentals of Caring

The Fundamentals of Caring

2016
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
05
Pacific Warriors

Pacific Warriors

2015
×
★★★
Read the review Edit this entry  
05
Brassed Off

Brassed Off

1996
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
04
The Battered Bastards of Baseball

The Battered Bastards of Baseball

2014
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
04
Tau

Tau

2018
×
★★
Read the review Edit this entry  
02
Le Samouraï

Le Samouraï

1967
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
01
Duck Duck Goose

Duck Duck Goose

2018
×
★½
Read the review Edit this entry