RSS feed for Christopher

Christopher has logged 143 entries for action films.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
14
Overlord

Overlord

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
10
Kin

Kin

2018
×
★★½
Read the review Edit this entry  
09
Outlaw King

Outlaw King

2018
×
★★½
Read the review Edit this entry  
30
Tank 432

Tank 432

2015
×
½
Read the review Edit this entry  
19
Incredibles 2

Incredibles 2

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
07
American Made

American Made

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
06
Smokey and the Bandit

Smokey and the Bandit

1977
×
★★★
Read the review Edit this entry  
04
Spectral

Spectral

2016
×
★★½
Read the review Edit this entry  
01
Rififi

Rififi

1955
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
30
Upgrade

Upgrade

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Mr. Right

Mr. Right

2015
×
★★½
Read the review Edit this entry  
22
Darkman

Darkman

1990
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
19
Game Over, Man!

Game Over, Man!

2018
×
Read the review Edit this entry  
13
True Memoirs of an International Assassin

True Memoirs of an International Assassin

2016
×
★★
Read the review Edit this entry  
13
Extinction

Extinction

2018
×
★★
Read the review Edit this entry  
28
Mission: Impossible - Fallout

Mission: Impossible - Fallout

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Mission: Impossible - Rogue Nation

Mission: Impossible - Rogue Nation

2015
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
24
The Commuter

The Commuter

2018
×
★★½
Read the review Edit this entry  
22
Mission: Impossible III

Mission: Impossible III

2006
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
19
Mission: Impossible II

Mission: Impossible II

2000
×
★★½
Read the review Edit this entry  
18
Hot Shots! Part Deux

Hot Shots! Part Deux

1993
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
14
Wheelman

Wheelman

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
13
Mission: Impossible

Mission: Impossible

1996
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
11
Psychokinesis

Psychokinesis

2018
×
★★½
Read the review Edit this entry  
07
Ant-Man and the Wasp

Ant-Man and the Wasp

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Jurassic World

Jurassic World

2015
×
Read the review Edit this entry  
26
Jurassic World: Fallen Kingdom

Jurassic World: Fallen Kingdom

2018
×
★★
Read the review Edit this entry  
13
Disorganized Crime

Disorganized Crime

1989
×
★★★
Read the review Edit this entry  
12
Solo: A Star Wars Story

Solo: A Star Wars Story

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
10
iBoy

iBoy

2017
×
★★
Read the review Edit this entry  
08
Ocean's Eight

Ocean's Eight

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
30
Pirates of the Caribbean: Dead Men Tell No Tales

Pirates of the Caribbean: Dead Men Tell No Tales

2017
×
★★½
Read the review Edit this entry  
22
Deadpool 2

Deadpool 2

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
19
The Blues Brothers

The Blues Brothers

1980
×
★★★
Read the review Edit this entry  
29
Avengers: Infinity War

Avengers: Infinity War

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
23
Rampage

Rampage

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
30
Reign of Fire

Reign of Fire

2002
×
★½
Read the review Edit this entry  
30
Maze Runner: The Death Cure

Maze Runner: The Death Cure

2018
×
★½
Read the review Edit this entry  
26
Maze Runner: The Scorch Trials

Maze Runner: The Scorch Trials

2015
×
★★½
Read the review Edit this entry  
24
The Maze Runner

The Maze Runner

2014
×
★★★
Read the review Edit this entry  
23
The Hitman's Bodyguard

The Hitman's Bodyguard

2017
×
★★
Read the review Edit this entry  
09
Blade II

Blade II

2002
×
★★★
Read the review Edit this entry  
15
Black Panther

Black Panther

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
31
Kingsman: The Golden Circle

Kingsman: The Golden Circle

2017
×
★★½
Read the review Edit this entry  
24
Die Hard

Die Hard

1988
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Valerian and the City of a Thousand Planets

Valerian and the City of a Thousand Planets

2017
×
★★
Read the review Edit this entry  
17
Star Wars: The Last Jedi

Star Wars: The Last Jedi

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
13
Star Wars: The Force Awakens

Star Wars: The Force Awakens

2015
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
13
Justice League

Justice League

2017
×
★★
Read the review Edit this entry  
23
Shin Godzilla

Shin Godzilla

2016
×
★★½
Read the review Edit this entry