RSS feed for Christopher

Christopher has logged 21 entries for music films.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
02
A Star Is Born

A Star Is Born

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
14
Hearts Beat Loud

Hearts Beat Loud

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
02
Fun & Fancy Free

Fun & Fancy Free

1947
×
★½
Read the review Edit this entry  
27
The After Party

The After Party

2018
×
★★½
Read the review Edit this entry  
11
Paradox

Paradox

2018
×
½
Read the review Edit this entry  
19
The Blues Brothers

The Blues Brothers

1980
×
★★★
Read the review Edit this entry  
15
Chicago

Chicago

2002
×
★★★
Read the review Edit this entry  
20
The Band Wagon

The Band Wagon

1953
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
25
The Muppet Christmas Carol

The Muppet Christmas Carol

1992
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
09
Bedknobs and Broomsticks

Bedknobs and Broomsticks

1971
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
26
My Little Pony: Equestria Girls - Legend of Everfree

My Little Pony: Equestria Girls - Legend of Everfree

2016
×
★★
Read the review Edit this entry  
26
My Little Pony: Equestria Girls - Friendship Games

My Little Pony: Equestria Girls - Friendship Games

2015
×
★★½
Read the review Edit this entry  
26
My Little Pony: Equestria Girls - Rainbow Rocks

My Little Pony: Equestria Girls - Rainbow Rocks

2014
×
Read the review Edit this entry  
26
My Little Pony: Equestria Girls

My Little Pony: Equestria Girls

2013
×
★★
Read the review Edit this entry  
05
Sing

Sing

2016
×
★★½
Read the review Edit this entry  
25
Amadeus

Amadeus

1984
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
07
Singin' in the Rain

Singin' in the Rain

1952
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
31
That's Entertainment, Part II

That's Entertainment, Part II

1976
×
★★★
Read the review Edit this entry  
31
That's Entertainment!

That's Entertainment!

1974
×
★★★
Read the review Edit this entry  
13
Sing Street

Sing Street

2016
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
24
Popstar: Never Stop Never Stopping

Popstar: Never Stop Never Stopping

2016
×
★★★½
Read the review Edit this entry